Do vířivky proti nemocem

Dnes jsme si pro vás připravili opět článek o relaxaci, protože té není nikdy dost. Takže pokud vás zajímá, jak si odpočinout a zároveň i utužit zdraví, tak určitě čtěte dál. Dozvíte se totiž, k čemu všemu jsou prospěšné vířivky a vířivé vany.

 

Reklama

 

Patříte-li k těm, kteří si rádi večer po dlouhém dni lehnou do vany plné teplé vody s pěnou k tomu navrch, pak byste zaručeně ocenili i vířivky. A právě vana vám pomůže nejen k odpočinku, ale i k dalším „nemocem“.

Stres

Kdo by se občas necítil ve stresu. Stres v dnešní uspěchané době je vidět téměř na každém. Stresované tělo vyplavuje do krve adrenalin a v těle se tak zároveň zvyšuje hladina krevního cukru. Přidá-li se k tomu ještě nedostatek spánku, jsou už další problémy v podobě bolesti hlavy, ztuhlých zad, vysokého krevního tlaku či podrážděnosti, samozřejmostí. A ani raději nedomýšlet čím vším to může ještě skončit. Obezitu, srdeční problémy anebo cukrovku by snad nikdo dobrovolně nechtěl.

A právě ve chvíli, kdy se ponoříte do vířivky, začne se vám pomalu ale jistě vyplavovat adrenalin z krve a vy tak pocítíte uvolnění všech svalů a hlavně klid ve vaší hlavě. I při bolestech zad vám vířivé vany poskytnou to pravé.

Diabetes

Ač se to možná zdá jako pohádka či utopie, tak věřte, že i při cukrovce se může stát vířivka vaším dobrým přítelem. A jak je to možné? V teplé vířivé vodě krev v cévách přestává brzdit gravitace, a tak automaticky klesá krevní tlak.

Artróza

I onemocnění kloubů se dá léčit vířivkou a vířivými vany. Trpíte-li tedy bolestí v kloubech, pak určitě zkuste teplou vodu nejlépe s tryskami, které vašemu tělu dodají úlevu. Voda totiž nadnáší, a tak klouby můžete jednodušeji natáhnout a cvičení se pro vás stane jednodušším.

Pokud jsme vás tedy nepřesvědčili k pravidelnému užívání vířivek, že byste si ještě dnes objednali jednu domu, pak zkuste alespoň párkrát zajít do těch veřejných. Přeci jen pořídit si domu vířivku či venkovní vířivku není nic laciného a jednoduchého. Ovšem vyměnit vaši starou vanu za tu novou s mnoha tryskami je přeci jen už reálnější.

Reklama