Do Tábora nejen za Husity, ale také za americkými šelmami

Minulý rok v létě otevřela své brány návštěvníkům Zoologická zahrada v Táboře. Rozlohou 20 ha se tak stala největší ZOO v Jižních Čechách.

Průzkumy dlouhodobě potvrzují, že mají Češi rádi zoologické zahrady. Pokud i Vy rádi jezdíte obdivovat cizokrajná zvířátka, zastavte se v Táboře-Větrovy. Původně z ranče sloužícího pro jízdy na koně se postupně stala díky přírůstkům z různých koutů světa certifikovaná zoologická zahrada.

Největším lákadlem pro návštěvu jsou jednoznačně kočkovité šelmy žijící na americkém kontinentu, na které se zde zaměřují. K vidění je např. gepard, který při běhu může dosáhnout rychlosti až 110 km. Řadí se tímto mezi nejrychlejší savce na zemi. Další chloubou je puma americká, která neumí řvát, ale přede.

Zvířátkům se v ZOO daří opravdu skvěle. Hlavně díky zakladatelské rodině Hrubých. Spousta zvířat byla vychována od mláďat. Malí lvi dokonce spávali s majiteli v rodinné posteli. Dnes zahrada čítá okolo 60 druhů zvířat. Můžete je přijet navštívit kterýkoliv den v roce a některé z nich také adoptovat a vypomoci tak zoologické zahradě finančním příspěvkem na krmení.

Tuto zoologickou zahradu jsem zatím nenavštívila. Myslím si ale, že je to zajímavý počin ze strany majitelů, kteří se snaží o svou lásku ke zvířatům podělit také s širokou veřejností. Proto si podle mého názoru tento zajímavý projekt zaslouží článek.

A ještě jedna malá zajímavost na závěr. První koněspřežka vedla z Českých Budějovic do rakouského Lince. Další taková vede napříč zoologickou zahradou, kdy si můžete během projížďky všechna zvířátka pohodlně pohlédnout a třeba zavzpomínat na toto jihočeské prvenství v dalším jihočeském prvenství.

Reklama