Děti si kvalitní potravu zaslouží

Některé potraviny, které jsou určeny převážně dětem, mají podle posledních zpráv médií s dětmi společné jen označení a ke konzumaci jsou pro ně údajně dokonce nevhodné. Aktuální test “dětských potravin“ provedl i renomovaný celostátní deník. Testování potravin je prospěšnou činností, která pomáhá odhalit nepoctivé obchodníky a výrobce. Není ale třeba házet všechny do jednoho pytle a ve vleku mediálního zájmu tak zapovědět všechny potraviny pro děti. Právě takové testy jsou totiž i dobrým vodítkem, jak si z bohaté nabídky v obchodech vybrat a zvolit opravdu to nejlepší. Třeba v segmentu šunky pro děti.  

Nejen při snídani si děti běžně chtějí vylepšit krajíc chleba s máslem lahodným tenkým plátkem šunky. S klidným svědomím jim ji nabídněte. Šunka je vhodná nejen pro děti, ale rovněž může tvořit součást dietního či zdravého jídelníčku pro každý den. Šunky obecně obsahují vysoký obsah bílkovin a některých vitaminů a minerálních látek důležitých pro lidský organizmus. Rovněž obsahují tzv. esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí vytvořit samo, a tudíž je musí přijímat ze stravy.

Reklama

Strašákem pro zákazníky a zvlášť pro rodiče, jsou tzv. “éčka“, zejména dusitan sodný (E 250), jež se u masných výrobků běžně používá a je důležitý pro jejich požadované vybarvení. „Obavy jsou naprosto neopodstatněné. My však i přesto používáme speciální solící směs z mořské soli, díky které je obsah dusitanu ještě o polovinu nižší. Jeho hladina ve výrobku je tedy menší, než přijmeme při konzumaci běžného množství ovoce a zeleniny,“ vysvětluje Petr Korejs, manažer divize kvality a kvalifikace společnosti LE & CO – Ing. Jiří Lenc, která v roce 2005 uvedla na český trh jako první výrobek tohoto druhu – šunku pro děti určenou dětem od tří let.

A právě krůtí šunka výběrová pro děti získala nejlepší hodnocení díky nejnižšímu podílu tuku a nejvyššímu podílu svalové bílkoviny – 83%. Navíc neobsahuje žádné dusitany, a jen minimální počet přidaných látek. Rovněž je bez potravinových alergenů.

Z běžně dostupných masných výrobků, které lze na našem trhu najít, je šunka pro děti zdravější variantou nejen pro děti, ale také pro ty, kteří chtějí zdravě jíst či pro nemocí oslabené osoby. Za prosbu potomka o plátek šunky tak buďme rádi.

Reklama