Cvičení pro (ne)aktivní seniory

I když už je květen, počasí je stále aprílové. Chvílí teplo, chvílí zima. Nemusíme ale zoufat, je totiž mnoho aktivit, kterým se lze věnovat za každého počasí a třeba i celoročně.

Pokud jste stále vitální a plní energie, nebo naopak cítíte, že byste mohli být v lepší kondici, je pro vás v Ostravě v tanečním studiu Fiesta Dance připraveno cvičení pro seniory. Rozhodně se nemusíte ničeho bát. cvičení je zaměřeno právě na vaši věkovou kategorii, kde se využívá pohyb ke stabilizaci zdravotního stavu, fyzické a psychické rovnováhy. V neposlední řadě také ke zpomalení procesu stárnutí, a kdo by si nepřál být mladší o pár let? Po takto příjemně strávených 90 minutách vás nečeká žádná únava, ale zlepšení zdravotního stavu. Pokud však máte specifické požadavky, nemusíte se nijak ostýchat. Lektorka, která cvičení vede, vám je plně k dispozici vždy pomoci a respektovat vaše požadavky.

Nejste-li zrovna z Ostravy, můžete podobnou lekci navštívit i v Opavě, kde jsou v IP studiu zdraví speciálně navržená cvičení pro aktivní seniory. Zaměřují se na posílení tělesné aktivity, svalové výkonnosti, ale i na odstraňování bolesti zad a páteře. Po cvičení si můžete hned zajít na některou z nabízených masáží a dokonalý zážitek vás určitě nemine.

Jestli ale patříte k těm, co si zlepšovat kondičku nemusí, a nebo je cvičení prostě nebaví, máme i pro vás tip jak trávit volný čas. Celý květen probíhají v  Domě kultury v Ostravě jednorázové kreativní kurzy. Každé úterý od 16.30 hodin do 19.30 hodin můžete jeden z nich navštívit. Zanedlouho, tedy 10. května, se bude malovat na hedvábí. Týden na to, 17. května, si budete moci vyzkoušet pletení z pedigu a 24. května vás čeká pletení z papíru. Poslední kurz je 31. května a věnovat se bude opět malování na hedvábí. Cena každého kurzu je 400 Kč, ve kterém je zahrnutý i veškerý materiál potřebný k vaší práci.

Pokud vás něco z nabízených aktivit nadchlo, určitě je vyzkoušejte. Přeji vám hodně štěstí, ať už při cvičení, nebo na kreativních kurzech.

Reklama