Co zkontrolovat v dívčím šatníku před začátkem léta?

Foto: Pixabay.com

Nečekaně vysoké teploty nás letos překvapily už v květnu, a je proto na čase dobře zkontrolovat šatník našich dcer a vnuček. Je pravděpodobné, že některé loňské kousky už nebudou mít odpovídající velikost nebo nejsou v nejlepší stavu. Máme pro vás několik tipů, abyste na nic nezapomněli a byli připraveni na blížící se léto!

Reklama

Začněte u stavu věcí

Ještě, než donutíte děti kousky postupně oblékat jednotlivé kousky, abyste ověřili jejich velikost, udělejte jednoduché první třídění. Dívčí oblečení, které je už na první pohled ve špatné stavu nebo hodně malé, odložte bokem. Rovnou taky zvažte, jak s vyřazenými věcmi naložíte. Malé, ale stále pěkné kousky můžete dát do dobročinných sbírek či kamarádce nebo prodat na internetu, některé hodně špatné kousky můžete zkusit opravit či přešít.

Přejděte ke kontrole velikostí

Až v druhé fázi nechte děti vyzkoušet věci, u nichž si nejste jistí správnou velikostí. Udělejte to v klidu a v dobré náladě. Nikdy se do zkoušení nepouštějte ve stresu například těsně před odjezdem do školky nebo na prodloužený víkend. Děti často nespolupracují a mohlo by z toho být mnoho zbytečných sporů.

Nakupte, co chybí

V průběhu obou fází si dělejte poznámky a dobře si zaznačte, co jste vyřadili. V závěrečné fázi je totiž čas na dokoupení všeho, co vám chybí. Doporučujeme vše nakoupit v klidu domova ideálně online, například na Olsakovi.cz. V e-shopech je oblečení skvěle tříděné do odpovídajících kategorií, v košíku přehledně vidíte, co máte a co vám naopak chybí. Zboží můžete v případě nevhodné velikosti snadno vrátit a ušetříte si čas i stres v kamenných obchodech.

Závěrečná kontrola

Až budete mít pocit, že už máte všechno, ještě jednou vše projděte a zkontrolujte. Nezapomeňte na všechny drobnosti, jako jsou kloboučky proti slunci, sluneční brýle či dostatek vhodného spodního prádla. Pečlivě přeměřte také boty.

Reklama