Co s bakteriemi na rukou udělá jen voda a co zmůže mýdlo po několika vteřinách?

Zdroj: Pixabay.com

Nikdo mě nebude poučovat, jak si mýt ruce. To přeci umím už od dětství. Jenže, co když nyní zjistíte, že to vlastně celý život děláte špatně? Podívejte se na to, co udělá s bakteriemi na rukou jen voda a co zmůže mýdlo po několika vteřinách.

Reklama

Za našeho dětství se tradovalo, že je nutné vybudovat si imunitu. Ruce tak stačilo ošplouchnout ve vodě. Mýdlem se neplýtvalo a o nějakých antibakteriálních gelech nemohla být ani řeč. Jenže doby se mění a aktuální koronavirová infekce si žádá přehodnotit stávající zvyky. Umýt si ruce jen ve vodě a otřepat nestačí. Na obrázku názorně vidíte, kolika bakterií se zbavíte pouhou vodou.

Ten, kdo si ale myslí, že mýdlo a pár sekund k tomu ho zachrání, je také na omylu. Samotné mýdlo stejně jako samotná voda nic nezmůže, důležitý je i čas a vaše práce. Všimněte si, jak diametrální rozdíl je mezi tím, když si ruce s mýdlem budete mít šest vteřin a když půl minuty.

Zdroj: Instagram staymedik

A jak si tedy správně mýt ruce?

Podívejte se na správnou techniku mytí rukou, kterou ve videu prezentuje PhDr. Kateřina Horáčková, DiS., vedoucí Katedry ošetřovatelství Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Reklama