Co pomáhá na zralou pleť?

Co pomáhá na zralou pleť?
Co pomáhá na zralou pleť? Foto: Pixabay

Pokožka zralá, 50+ nebo jiné označení najdete na kosmetických výrobcích. Jen se orientovat podle zařazení produktu ale nestačí. Jak si udržovat pleť svěží, s co nejméně vráskami a bez pokročilých příznaků stárnutí?

Reklama

Zralá pleť – péče

Nejdříve je podstatné pochopit biologické procesy těla. Ty nezastavíme. Zralá pleť prostě není pružná pokožka, kterou máme ve dvaceti. Nejen, že je odrazem let, které jsme prožili a jak jsme je prožili, i jistá regenerace probíhá déle. Když zhubnete ve dvaceti, pokožka se rychleji stáhne než v padesáti. Po čtyřicítce se také výrazně omezí tvorba důležitých látek, jež dopomáhají k udržení vypnuté pleti, například kolagenu. Je tedy zapotřebí pokožku dopovat prospěšnými látkami. Můžete si nechávat vpichovat například botox, chodit na různé kosmetické, invazivní procedury. Musíte ovšem počítat, že vše má své. Botox se vstřebává nerovnoměrně. Takže budete mít hrbolatý obličej. To vyřeší systematické doplňování látky, jenže pak zase budete působit natekle. Jestli se bojíte invazivní metody, prospěšné látky do pokožky vtírejte.

Zázračná kyselina hyaluronová

Určitě jste o ní slyšeli. Kyselina hyaluronová představuje jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Nachází se v pojivových, nervových a epiteliáních tkáních. Umí hojit, brání totiž ukládání kolagenu, a to podporuje hojení ran bez jizev. Využívá se v plastické chirurgii k vyplnění vrásek, stejně tak ale skvěle působí i v kosmetických produktech. Jestli ji chcete v opravdu ve velmi koncentrované podobě, vsaďte na sérum. Pro podporu si pořiďte i krémy nebo balzámy. Kyselina hyaluronová je ovšem skvělá i pro vlasy. Ty, které postrádají hustotu, mohou díky této složce nabýt omamného objemu. Stejně tak skvěle fungují i séra na řasy, po nichž porostou krásné, dlouhé a vyživené řasy.

Reklama