Chytrá domácnost si zaslouží kvalitní řídicí jednotku

Uvažujete o pořízení chytré domácnosti? U novostaveb nebo komplexně rekonstruovaných objektů se dnes už jedná o jakousi samozřejmost. Není se čemu divit, jelikož ovládání vytápění, osvětlení nebo ochrany objektu je takto mnohem jednodušší, účinnější a efektivnější. Základem jakékoli chytré domácnosti je bezesporu kvalitní a spolehlivá řídicí jednotka. Ta pomáhá k tomu, že jsou jednoduše ovládána veškerá zařízení v domácnosti pomocí chytré aplikace. Co by měla taková moderní řídicí jednotka splňovat?

Komplexní a jednoduché ovládání domácnosti

Přesně to je úkol, který bravurně zvládá například centrální jednotka TaHoma switch. Stačí vám kvalitní internetové připojení a pomocí této jednotky zvládnete spousty úkonů, jež si jednoduše nastavíte v moderní mobilní aplikaci. Systém je plně kompatibilní a umožňuje bezdrátové ovládání jak vnitřních, tak i venkovních světel, stínění nebo termostatu. Teplota v interiéru je tak velmi efektivně nastavována dle vaší potřeby. Cílem je maximální úspora energie. Hodně oblíbené je také hlasové ovládání. Hlasový asistent je velmi efektivní a zajímavý nástroj, který budete jednoduše využívat. 

Úspora energie v hlavní roli

Jak již bylo naznačeno výše, ušetřit můžete s chytrou domácností spousty energie. Konkrétně systém TaHoma je v tomto ohledu přeborníkem. Sluneční čidlo se postará o to, že žaluzie či rolety se stáhnou v momentu, kdy je to zrovna zapotřebí. Dovnitř se v případě potřeby a chladnějších dnů dostane větší množství slunečních paprsků. Topení požadovanou teplotu dokáže udržet samo tak, jak je zapotřebí.

Ideální kompatibilita

Zařízení Somfy se všeobecně vyznačují maximální kompatibilitou. U zmíněné řídicí jednotky se můžete spolehnout na propojení třeba s Amazon Alexa nebo Philips Hue a jinými systémy. Instalace je také maximálně jednoduchá a rychlá. Vše probíhá bez zásahu do stěn.

Reklama