Chorvatsko: ráj českých turistů

Tentokrát se s turistickým zpravodajem vydáme za hranice naší republiky a ještě mnohem dál. Blíží se totiž léto a s ním i dovolená, kterou Češi čím dál tím častěji tráví u Jadranu. A vy už správně tušíte, že dnes zavítáme do země zvané Chorvatsko.

Reklama

Chorvatská republika láká české turisty už více jak sto let a zvláště pak letos, kdy se mnoho Čechů vyhne neklidným poměrům v severní Africe. V této zemi dnes ale najdete řadu luxusních hotelů, akvaparků a nejrůznějších  atrakcí. Díky tomu si také v Chorvatsku najde každé to své.

Dnes Vám téměř na každém rohu nabízí výlety lodí do nejkrásnějších míst této země. Pokud se na nějaký výlet rozhodnete vydat i Vy, určitě zavítejte do vnitrozemí na návštěvu Plitvických jezer. Jde o soustavu jezer ve vápencové krajině a také o nejžádanější turistickou lokalitu. Za podívanou určitě stojí i města Rijeka, Split, Zadar nebo dobře známá Makarska.

Zajedete-li si prohlédnout například právě Dalmácii, určitě nesmíte ze Splitu odjet bez ochutnání místní speciality, slavné dalmatské „pašticady“. Jedná se o masitý pokrm, který se připravuje dva dny. Ve Středním Chorvatsku vás zase pohostí tradičním sýrem z Podraviny. Tzv. Prga se podává se samoborským salámem a pikantní omáčkou ze samoborské hořčice.

Pokud nepatříte zrovna ke gurmánům a máte radši trochu více adrenalinu, pak i vy si přijdete v Chorvatsku na své. Na každé pláži je dnes už nabízeno plno atrakcí, od létání balonem, přes potápění, až po jachting, kajak či rafting.

Uvažujete-li tedy o dovolené v zahraničí, Chorvatsko vás určitě nezklame. Tato země není nadarmo označována jako ráj českých turistů.

 

 

Reklama