Cesty ke štěstí – jarní ovocná očista

Nechceme-li si nechat pokazit příchod jara depresemi a únavou, zkusme pro to sami něco udělat. Jarní očistná ovocná kúra je spolehlivým a vyzkoušeným prostředkem.

 

 

 

Jde v podstatě o dny v našem jídelníčku, kdy jíme pouze ovoce. Můžeme samozřejmě použít zeleninu. Ovoce má ale výraznější čistící účinky.

Ovoce můžeme použít téměř kterékoliv, nejsnadněji dostupná jsou jablka, pomeranče, citrony, grepy. Na internetu i v knihkupectvích či knihovnách je možné najít četné informace o prospěšnosti jednotlivých druhů a naopak, u nedoporučovaného ovoce pro očistu organismu, třeba banánů, je možné zjistit, proč by naše snaha byla marná.

Ovocný očistný den bychom měli začít alespoň ½ litrem teplé vody se šťávou vymačkanou z poloviny citronu ( vody se nebojme, vypijme po ránu i 1 ½ litru takové vody). Alespoň hodinu po vypití bychom neměli nic jiného pít ani jíst. Teprve potom začněme jíst ovoce. Po celý den v jakémkoliv množství.

První den se ovoce sní více, další dny už podstatně méně. Kúru můžeme naplánovat dle vlastních potřeb a možností. Jeden den v týdnu, několik dní v týdnu prostřídaných dny, kdy jíme běžná jídla. Je možné jíst třeba celý týden pouze ovoce, ale je to velká zátěž na psychiku.

Při ovocných dnech také hubneme, a to spolehlivě. Lepší výsledek při hubnutí zaznamenáme, střídáme-li ovocné dny s běžnými stravovacími, než když jíme-li několik dní za sebou pouze ovoce.

Ovocné dny v našem jídelníčku můžeme praktikovat po celý rok. Rozhodně neuškodí a našemu organismu takové odlehčení spolehlivě prospěje. Cítíme se pak lépe a lépe i vypadáme.

Reklama