Celoročně prosluněné Kanárské ostrovy

Sto kilometrů západně od Maroka leží ve vodách Atlantského oceánu nádherné místo s krásnými plážemi nekončícím létem a azurovým mořem. Možná už správně tušíte, jsou to Kanárské ostrovy.

Reklama

Stará legenda praví, že v dřívějších dobách souostroví hlídali velcí psi. Od toho plyne jak název samotného jméno ostrovů, které je odvozeno z latinského slova „canis“ v překladu pes, a také znak Kanárských ostrovů, na kterém jsou vyobrazeni dva psi.

Kanárské ostrovy se skládají ze sedmi ostrovů (La Palma, El Hierro, La Gomera, Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote) a několika ostrůvků. Od roku 1945 patří Kanárské ostrovy do autonomního společenství Španělska.

Čas na dovolenou

Kanárské ostrovy jsou vyhlášeným místem pro dovolenou. Po celý rok je na ostrovech teplé podnebí, které turistickému ruchu jen prospívá. Ročně navštíví toto nádherné místo přes 10 miliónů turistů. Obdivují úžasné písčité pláže a exotickou přírodu. Ostrovy vznikly vulkanickou činností, tudíž můžete také narazit na ojedinělý černý – sopečný písek.

Po celý rok si lidé mohou užívat koupání, potápění nebo hraní golfu na překrásných golfových hřištích. Je to opět jeden z rájů na zemi, které vám čas od času představujeme. Toto místo se vyplatí navštívit. Stačí, když do internetového vyhledávače zadáte spojení „dovolená Kanárské ostrovy“ a jistě vám vyskočí nabídky od cestovní agentury New Travel.cz.

Last minute a seniorské slevy

Na „kanáry“ zmíněná cestovní agentura vypravuje své klienty letecky z Brna a Prahy. Zajímavostí, která nás zaujala, jsou za prvé výrazné slevy Last minute, neboli cesta na poslední chvíli a za druhé to jsou seniorské slevy, které New Travel poskytuje na vybrané zájezdy. Sleva se týká občanů, kteří mají 60 a více let. Zájezdy last minute Kanárské ostrovy se těší velkému zájmu. Nejenže ušetříte oproti normální ceně, ale ještě můžete načerpat energii před Vánoci a dát si třeba předčasný dárek a prohřát své tělo od zimy, která už u nás udeřila plnou silou.

Reklama