Čas odklízení sněhu se blíží

Zima se pomalu blíží a podle prognostik nás letos čeká tuhá zima. Jako každým rokem se bude tradovat, že silničáře zaskočí přívaly sněhu, na které aspoň doma můžete být připraveni.

Mnoho seniorů v penzi pomáhá svým dětem s prací okolo domu. V létě například pomáhají se zahradou a sekáním trávy. V zimě naopak pomůžou s odmetáním sněhu, než mladí dorazí z práce domu.

Naše vitální babička a ještě aktivní řidička například v některé zimní dny odmetá příjezdovou cestu k domu, která je do kopce až třikrát denně, jen proto, aby větší vrstva sněhu ke dlažebním kostkám nepřimrzla a cesta byla vždy perfektně sjízdná. Mnohdy je to pro ni náročná práce a mírně závidí strejdovi, který pro tyto účely má šikovnou sněžnou frézu.

Určitě se aktivních seniorů, kteří mají dost věčného odhazování sněhu, najde více, a proto vám představíme základní přednosti a rozdíly sněžných fréz.

Společnost Honda, která je kromě automobilového průmyslu, také odborníkem na zahradní techniku, lodní motory a čluny a také na sněžné frézy, které rozděluje do tří hlavních kategorií. Hobby frézy, malé sněžné frézy a střední frézy.

Hobby frézy

Tyto frézy na sníh jsou určené pro domácí použití odklízení sněhu do 20 cm. Jsou ideálním pomocníkem pro všechny, který odklízení sněhu kolem domu dělá problémy. Sněžné fréza je vybavená kolovým podvozkem a díky své nízké váze se velice lehce ovládá.

Malé sněhové frézy

Do kategorie malých sněhových fréz patří stroje s větším výkonem oproti hobby frézám a jsou použitelné jak pro domácí využití, tak pro profesionální práci. Tyto skvělé pracovní stroje jsou vybaveny tichým čtyřtaktním motorem, disponují pásovým pojezdem s vlastním pohonem a dvoustupňovou převodovkou, která zajišťuje výbornou pohyblivost stroje. Fréza má i zpátečku, tudíž manévrovat s ní jde bez problémů.

Pásy jsou elastické a nepoškodí povrch, po kterém jezdí. Tudíž se nemusíte bát o svou novou zámkovou dlažbu a podobně. Samotný šnek frézy, který má za úkol nabírat a odhazovat sníh si poradí i se zmrzlým sněhem. Jelikož se v zimě brzy stmívá, jsou většinou všechny malé frézy vybavené vlastním světlometem, díky kterému nic nepřehlédnete.

Střední frézy

Jsou již určené pro profesionální použití, které si vyžaduje každodenní dlouhodobé nasazení při odklízení sněhu horských rekreačních středisek, parkovišť, chodníků a podobně. Tyto střední frézy mají větší pracovní záběr, vyšší hodinový výkon a například disponují možností nastavení výšky sběru sněhu.

Pro naše většinou domácí užití bohatě vystačí malé sněhové frézy, které odvedou pořádný kus práce za vás a třeba ještě můžete pomoct odklidit chodník sousedovi, nebo díky ušetřenému času být dříve v teple u čaje a pěkné knížky.

Reklama