Bolest hlavy, únava a sucho v krku. Trable, kterých vás zbaví tyto pokojové rostliny

Cítíte se doma často unaveni, bolí vás hlava a máte pocit sucha v krku? Pak je zapotřebí si pročistit vzduch v domácnosti. Jednou z možností je samozřejmě otevřít okno a pořádně všechny místnosti vyvětrat. Tou druhou je pořídit ty správné pokojové rostliny, které dobře absorbují nežádoucí toxiny. Víte, jaké to jsou?

Orchidej se řadí mezi nejkrásnější květinky, které často zdobí nejednu domácnost. Pokud ji vy doma ještě nemáte, je na čase si ji pořídit. Rostlina odstraňuje xylen, což je látka uvolňující se z barev a lepidla. Nejvíce ji tak oceníte po tapetování a malování. Navíc orchidej absorbuje formaldehyd a nejvíce okysličuje prostředí v noci, ložnice je proto pro ni ideálním místem.

Velmi oblíbenou pokojovou rostlinou je lopatkovec. Květina, kterou mnozí nazývají spatifylum nebo toulcovka, pohlcuje škodliviny a odstraňuje plíseň. Nejlépe tak uděláte, pokud ji umístíte do prádelny, koupelny či jiných vlhkých místností.

Další užitečnou rostlinkou, která miluje světlo a zbavuje vzduch formaldehydu a benzenu, je aloe vera. Kromě čistící funkce má květina i léčivou funkci. V listech aloe vera je gel vhodný na hojení drobných poranění v podobě říznutí nebo popálenin.

Pyšníte se za okny krásnými pelargoniemi? Pak možná nevíte, že kromě české chlouby si doma pěstujete i přírodní repelent. Pelargonie kromě toho, že pohlcují také formaldehyd, vám pomohou i v boji proti komárům.

Levandule čistí výborně ovzduší a překrásně voní. Mají uklidňující účinky a zbavují vzduch koncentrace oxidu uhličitého. Říkáte si, kde ten se ve vaší domácnosti bere? Jeho zdrojem jsme my lidé, naši chlupatí kamarádi a plynový sporák.

Dostáváte pravidelně k narozeninám, k svátku a k výročí gerberu? Nemůžete se vždy na její krásné květy vynadívat? Co takhle řezanou květinu vyměnit za květináčovou. Díky gerbeře se zbavíte ze vzduchu benzenu i oxidu uhličitého. Vhodná je do ložnice, protože hodně kyslíku vydává právě přes noc.

Reklama