Bojujte proti depresím

Patříte k lidem, kterým záleží na názoru ostatních? Nikdy nechcete před okolím vypadat sklesle a dobrá nálada sršící na Vaše přátele je pro Vás nejdůležitější? Pak zkuste změnu a občas přiznejte i svým blízkým, že se zrovna necítí nejlépe. Uvidíte, že Vaši špatnou náladu pochopí a pomohu Vám se  z ní dostat.

 

Nejdůležitější ale je si jí přiznat. Protože jen pak můžete proti špatné náladě bojovat. A my pro Vás máme pár rad, jak nad ní zvítězit.

Pohodlně si sedněte, zavřete oči, nadechněte se pomalu nosem, na okamžik vzduch zadržte a pomalu vydechněte. Opakujte alespoň 5krát.
Napište si každý den 3 pěkné chvíle, které jste ten den prožili. Zjistíte tak, že máte být za co vděční.
Pochvalte se každý večer za něco, co se Vám povedlo.
Scházejte se s přáteli. Jen oni Vás dokážou dostat i z těch nejhorších depresí.
Kupte si nějakou novou věc nebo zajděte do divadla či kina.
I procházka na čerstvém vzduchu Vám pročistí hlavu a načerpáte mnoho nových sil.
A v neposlední řadě Vám k lepší náladě zaručeně pomůže čokoláda.

Pokud ale i přesto špatná nálada přetrvává a často přechází až k depresivním stavům. Nebojte se si o tom popovídat s někým, kdo je Vám blízký. Možná zjistíte, že nejen Vy se trápíte a ač to zní moc lstivě a ošklivě. Nic Vás nepovzbudí více než to, když zjistíte, že někdo je na tom ještě hůře.

Nemáte-li ve svém okolí nikoho, kdo by Vám deprese pomohl překonat, zkuste odhodit všechen stud a navštivte profesionála. Možná zjistíte, že Vaše špatná nálada je ve Vás zakořeněná už z dob dřívějších a Vy už si s ní sami jen těžko poradíte.

 i-Senior.cz

Reklama