Blahodárné účinky vířivky

Zimní období je jak dělané na trávení času v bazénu, v sauně a hlavně ve všemi oblíbené vířivce. Jenže čekat než nějaký dobrodinec opustí své teploučké místečko v této zázračné vaně na veřejné plovárně je často nadlidský výkon.

Chcete-li si tělo nechat promasírovat a „probublat“ tryskami, pak můžete tedy trávit čas čekáním na uvolnění místa ve vířivce v Aquaparku nebo si zajít do speciálně upraveného vodního centra, kterých je dnes již nespočet, a kde na vás nečeká pouze jedna vířivka, ale rovnou několik a to v různých provedeních. A pokud se nechcete vůbec s nikým mačkat, pak i pro vás je tu šance, že se můžete „naložit“ do vlastní vířivé vany, ve které tak budete moci trávit času, kolik budete chtít.

A proč že vlastně využívat vířivky?

Obecně lze říci, že velice prospívají našemu zdraví, jednak tlumí bolest, skvěle uvolňují stres a celkově zajišťují dokonalou očistu našeho těla. Probublávání nám také pomáhá proti nespavosti a hlavně nezatěžuje kardiovaskulární soustavu. Vířivé vany jsou vhodné také pro osoby trpící celulitidou a nadváhou. A v neposlední řadě i blahodárné účinky vířivky redukují následky artritidy.

Mezi ty hlavní účinky, které prospívají našemu zdraví, lze určitě řadit zmiňované onemocnění kloubů. Teplá voda s tryskami vám jistě dodá úlevu a vaše klouby se vám tak odmění zmírněním bolesti. Stejně tak díky odbouranému stresu se vám v těle nebude zvyšovat hladina krevního cukru, tím pádem se vyvarujete nemocem jako cukrovka, obezita a i s vysokým krevním tlakem se budete moci rozloučit.

Ať už tedy trpíte jakoukoliv nemocí, zkuste najít útěchu ve vířivce. Díky jejímu pravidelnému navštěvování, můžete zmírnit bolest a uvolnit tak adrenalin v těle. I přestože mnoho z nás se podobným způsobem zbavuje těžkostí v horké vaně, bublající trysky s teplou vodou mají prostě něco navrch, co vaše obyčejná vana nedokáže. Zajděte si ještě dnes tedy vyzkoušet blahodárné účinky vířivek a třeba na příští zimu si ji pořídíte domu už i vy.

Reklama