Blahodárné účinky vířivky na zdraví

Foto: elinaxx1v / Shutterstock.com

Mnohé klinické studie již dávno potvrdily, že pobyt na čerstvém vzduchu příznivě ovlivňuje naše zdraví a celkovou kondici. Pokud však pobyt venku na sluníčku umocníme příjemnou relaxační koupelí ve vířivce, zdravotní benefity budou ještě výraznější.

Reklama

Jaký má vířivka vliv na naše zdraví?

Vířivky nabízejí kromě odbourání stresu a perfektního odpočinku také řadu zdravotních benefitů, jako je například:

  • Lepší prokrvení vnitřních orgánů a tkání
  • Úleva pro klouby a svaly
  • Příznivý vliv na kardiovaskulární systém

Mimo to dokáží vířivky při správném nastavení trysek fungovat také jako účinné masážní nástroje, proto se jich hojně využívá například v lázních a jiných ozdravných zařízeních. Bublinky vody proudící ve vířivkách mají také blahodárné účinky na vaši kůži, kde působí jako velmi jemný peeling.

Jak vybrat vířivku?

Při výběru vířivky je nezbytné jako první zvážit, kolik osob v ní bude pobývat. Čím více osob, tím větší vířivka musí být. Následně je třeba zvolit, zda chcete pořídit pevnou či nafukovací vířivku. Nafukovací vířivky jsou mobilní a lze je umístit prakticky kdekoli na rovný povrch, pevné vířivky zase mají oproti nim více funkcí a větší variabilitu trysek, díky čemuž bude vliv na vaše tělo výraznější.

Nakonec je třeba zvážit také různé doplňky, jako je například solanizační jednotka pro vířivku se slanou vodou nebo schůdky, jež zajišťují do vířivky pohodlnější přístup.

Zahradní sestavy pro příjemné posezení i mimo vířivku

Kromě samotné vířivky nezapomeňte také na pohodlný nábytek kolem ní, kde můžete odpočívat i v případě, že se na koupel zrovna necítíte. Skvělou volbou jsou pohodlné zahradní sestavy, na nichž si můžete v letních dnech číst svou oblíbenou knihu, popíjet čaj nebo prostě jen nasávat čerstvý vzduch a sluneční svit. Jedná se navíc o velmi vkusný doplněk, který dokáže vzhled nejen vaší zahrady pozvednout na novou úroveň.

Reklama