Bezplatné lekce Nordic walking

V Praze byl zakončen letní program projektu bezplatných cvičení. Lekce fenoménu zvaného Nordic walking pod vedením Davida Hufa a jeho trenérů však bude pokračovat i nadále.

 

Reklama

 


Původně skandinávský sport je aerobní aktivita vhodná pro všechny, obzvlášť seniory a osoby s menší nadváhou, při níž dochází k adekvátní zátěži srdečně cévního systému a důkladnému zapojení celého těla. Letní projekt bezplatných cvičení pro veřejnost v pražských parcích odstartoval 16. 5. 2011. Podzimní program je v řešení a odstartován by měl být koncem října. Na těchto lekcích je kromě fitness programu speciálně upraveného pro seniory s využitím fitness prvků instalovaných v parcích i možnost pravidelně navštěvovat lekce Nordic walking.

„Nordic walking je výborná prevence proti civilizačním chorobám a vhodný kondiční trénink pro všechny, kteří mají rádi příjemně intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Správnou technikou chůze za pomocí hůlek se zároveň rovnají záda,“ upřesňuje David Huf z týmu 2beFit. „Je to zvláštní sportovní styl chůze, který je nesmírně užitečný a podporuje srdeční činnost a zlepšuje celkovou fyzickou zdatnost. Podpora rozumného využívání volného času pro seniory je nejlepší prevencí kardiovaskulárních chorob a je to dobrá poukázka na prodloužení a zkvalitnění života,“ dodává Huf.

 

Účast na lekcích pod vedením vyškolených a zkušených trenérů Davida Hufa z 2beFit jsou zcela zdarma. Na lekcích je možnost rovněž bezplatného zapůjčení holí, které jsou k Nordic walkingu nezbytné.

[album: http://www.i-senior.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/David Huf Nordic Walking/]

VIRTUÁLNÍ FITNESS CLUB 2BeFit

Projekt virtuálního fitness klubu 2BeFit je založen na registraci zákazníků, která jim přináší množství výhod včetně možnosti rezervace cvičebních lekcí, slevy, zvýhodněné nákupy, atd.

Cvičení přináší časovou volnost a nezávislost na prostorech či lokalitě klasického fitness centra a s velkým výběrem druhů cvičení. Lekce jsou organizovány v malých skupinkách (do 15 lidí). Při cvičení v této malé skupině se všichni vzájemně motivují a vzniká i „skupinová energie“, která pomáhá překonat vlastní bariéry. Každá lekce je vedena profesionálním trenérem z týmu Davida Hufa.

Rozvrhy hodin a více informací naleznete na www.prahasportovni.cz , www.praha6.cz, www.2beFit.cz

i-Senior.cz

Reklama