Balzám pro tělo i duši

Určitě znáte ten pocit, kdy vás bolí celé tělo, jste unavení, máte problémy se spánkem. Cítíte se jako by z Vás „vypustili duši“. Zkuste vyzkoušet masáž. Je mnoho druhů od klasické, reflexní, sportovní, rekondiční, medové, čokoládové a další. Na vlastní kůži jsem vyzkoušela masáž lávovými kameny a vřele doporučuji.

Historie této masáže sahá zpětně asi 4 000 let. Velmi se používaly v Egyptě, Indii, Tibetu, Číně, na Havaji, kde dobře znali účinky léčivých lávových či drahých kamenů, které mají silnou energetickou vibraci. To bylo trochu historie a nyní přejděme do současnosti.

 

Z široké nabídky masérů jsem si vybrala „létajícího ježka“ neboli pana Jiřího Ježka z Ostravy. Uvítal mě s úsměvem a po krátkém milém povídání jsem se těšila na chvíle příští. Při masáži se ohřáté lávové kameny ve vodě na teplotu až 50°C přikládají na určitá místa na těle a spolu s éterickými oleji tělo promasírují. Sálající teplo velice příjemně zahřívá pokožku a prostoupí do těla. Pozitivně účinkuje na mysl a výborně uvolňuje ztuhlé svalstvo.  Blokáda energetických drah se uvolní a obnoví se tok energie v těle. Nesmím zapomenout ani na kosmetické účinky, kdy vmasírovaný přírodní olej zvláčňuje pokožku. Masáž lávovými kameny zahrnuje masáž zad, krku, šíje, hlavy a obličeje. Trvá 60-90 minut (dle Vašeho výběru) a pomáhá při všech bolestech zad, kloubních onemocněních, odstranění bolesti krční páteře, urychluje odstraňování toxinů a škodlivin. Stimuluje krevní oběh a prohřátí celého těla příznivě působí na centrální nerovovou soustavu, odstraní stres a únavu. Napomůže k odstranění problému studených nohou a rukou. Zlepšuje spánek a koncentraci, zmírňuje potíže v klimakteriu.

Nedoporučuje se při nemocech srdce, cukrovce, vysokém krevním tlaku, virovém, infekčním či nádorovém onemocnění, při poruše mízního systému, přecitlivělosti na teplo a potížích s křečovými žilami.

Po málokteré masáži budete mít slastný pocit jako právě po této. Může se stát vhodným dárkem a také inspirací pro muže, jak své drahé polovičky obdarovat a přispět ke zlepšení její celkové nálady a zdraví. Sálající teplo z kamenů budete cítit ještě dlouhou dobu. Nechte si čas od času hýčkat tělo i duši. masáž lávovými kameny opravdu stojí za to. i-Senior.cz

Reklama