Babička nikdy nepoznala moře ani hory. Vnuk ji proto vzal na výlet po USA

Babička Joy v národním parku Glacier, zdroj: Facebook - Grandma Joy´s Road Trip

Pětaosmdesátiletá Američanka Joy se před čtyřmi lety svěřila svému vnukovi, že za celý svůj život nepoznala oceán, hory ani další vyhlášené turistické cíle USA. Joy a její vnuk Brad však netušili, že se od té doby jejich životy promění v cestovatelskou pouť.

Reklama

Jakmile Brad Ryan, vnuk Joy, slyšel babiččina slova, bylo mu babičky líto. V té době studoval na vysoké škole veterinářství a o prázdninách hodně cestoval. Poznávání okolních států, památek i přírodních krás bylo pro něj samozřejmostí. A to více se podivoval, že babičce takové štěstí nebylo dopřáno.

Když se Brad chystal na svou další cestu do Great Smoky Mountains napadla ho myšlenka. Vzít babičku s sebou. Joy ve svých 85 letech nadšeně souhlasila. Uběhlo pár dní a oba se vydali na svůj společný první výlet. Výlet babičku naprosto okouzlil. A Bradovi změnil pohled na život. „Když jsem se podíval na svět očima babičky, která se každé ráno probouzí a je vděčná, že je naživu, úplně mi to změnilo život. Musel jsem zpomalit a na cíle našich cest se povívat z úplně jiného pohledu,“ říká Brad.

Od té doby se z jejich společného cestování stal koníček a zpestření všedních dní. Brad se svou babičkou na výlety vyráží pravidelně. Společně už navštívili 38 států, ujeli více než 40 000 kilometrů, viděli oceány, hory i hluboké kaňony a poznali přes tři desítky národních parků USA.

Babička Joy s vnukem Bradem, zdroj: Facebook – Grandma Joy´s Road Trip
Babička Joy, zdroj: Facebook – Grandma Joy´s Road Trip
Babička Joy na výletě, zdroj: Facebook – Grandma Joy´s Road Trip
Reklama