Babička nikdy nepoznala moře ani hory. Vnuk ji proto vzal na výlet po USA

Pětaosmdesátiletá Američanka Joy se před čtyřmi lety svěřila svému vnukovi, že za celý svůj život nepoznala oceán, hory ani další vyhlášené turistické cíle USA. Joy a její vnuk Brad však netušili, že se od té doby jejich životy promění v cestovatelskou pouť.

Jakmile Brad Ryan, vnuk Joy, slyšel babiččina slova, bylo mu babičky líto. V té době studoval na vysoké škole veterinářství a o prázdninách hodně cestoval. Poznávání okolních států, památek i přírodních krás bylo pro něj samozřejmostí. A to více se podivoval, že babičce takové štěstí nebylo dopřáno.

Když se Brad chystal na svou další cestu do Great Smoky Mountains napadla ho myšlenka. Vzít babičku s sebou. Joy ve svých 85 letech nadšeně souhlasila. Uběhlo pár dní a oba se vydali na svůj společný první výlet. Výlet babičku naprosto okouzlil. A Bradovi změnil pohled na život. „Když jsem se podíval na svět očima babičky, která se každé ráno probouzí a je vděčná, že je naživu, úplně mi to změnilo život. Musel jsem zpomalit a na cíle našich cest se povívat z úplně jiného pohledu,“ říká Brad.

Od té doby se z jejich společného cestování stal koníček a zpestření všedních dní. Brad se svou babičkou na výlety vyráží pravidelně. Společně už navštívili 38 států, ujeli více než 40 000 kilometrů, viděli oceány, hory i hluboké kaňony a poznali přes tři desítky národních parků USA.

Babička Joy s vnukem Bradem, zdroj: Facebook – Grandma Joy´s Road Trip
Babička Joy, zdroj: Facebook – Grandma Joy´s Road Trip
Babička Joy na výletě, zdroj: Facebook – Grandma Joy´s Road Trip
Reklama