Audioknihy – poezie nových rozměrů

Máte také rádi příjemnou relaxaci u šálku čaje a s dobrou knihou? Je jen málo okamžiků, u kterých se můžeme naplno vžít do postav vašich hrdinů a nechat svou fantazii pracovat na plné obrátky.

Jenže přiznejme si, kdy jsme si naposledy udělali chvíli na krásné čtení. Doba bývá uspěchanější a míváme pocit, že času máme čím dál tím méně. A jestli zrovna k téhle skupině nepatříte, nevadí. Rádi bychom vám představili praktické audioknihy.

Jak mnozí jistě správně tušíte, jedná se o namluvené knihy mnohdy známými osobnostmi a vypravěči, jakými jsou Jiří Lábus, Petr Nárožný, Bára Hrzánová, Jaroslav Dušek nebo neméně známý Jiří Ornest.

Vzpomínám si, jak jsem měl v mládí na kazetě nahrané pohádky v podání Jiřiny Bohdalové. Nyní tyto audioknihy zažívají obrovskou renesanci povzbuzenou nejmodernějšími technologiemi, kterými jsou chytré telefony, ipady a podobně. Klasické kazety tudíž můžou jít dávno stranou.

Nespornou výhodou audioknih je, že nezatěžují vaše oči, šetří vám čas a vyprávění z úst známých herců dává těmto knihám nový rozměr. Audioknihy si můžete pustit při jízdě v autě, při uklízení, vaření nebo jednoduše před spánkem.

A jaké jsou k mání tituly? Kromě klasických pohádek, které jak jsem již zmiňoval, byly za mého dětství, se nám dnes otvírá obrovský sortiment. Vybrat si můžeme téměř cokoliv, co nás napadne. Nabízí se nám klasika, jako jsou příběhy detektiva Sherlocka Holmese, poutavá vyprávění o hudebních umělcích, doplněná jejich tvorbou, stejně tak jako moderní knihy v podobě biografie o Stevu Jobsovi a jiné. Mě velice zaujala řada knih nebo spíše CD „Toulky českou minulostí“, které mají svůj pravidelný vysílací čas na Českém rozhlase a poutavě posluchače provází celými českými dějinami.

A kde audioknihy můžete koupit? Stačí se vypravit do knihkupectví, kde vám rádi představí svou nabídku. Abyste našli opravdu to, co vás zajímá, není nic snazšího než si projít internetová knihkupectví, kde jistě naleznete to pravé.

Reklama