Astma Bronchiale – jak ho zjistíme?

Minulý týden jste se dočetli, co to vlastně astma Bronchiale je. Dnes se dovíte, jaké vyšetření Vás čekají v nemocnici a s jakou léčbou můžete počítat v případě, že Vás takové onemocnění potká.

V nemocnici s Vámi provedou 3 vyšetření, a to: spirometrii (což je funkční vyšetření plic sloužící k posouzení plicních objemů a kapacit), alergologické a imunologické vyšetření (injekční vyšetření na původce alergie) a bronchoprovokační testy (jsou to nespecifické testy sloužící k prokázání bronchiální hyperreaktivity obecně, provádí se inhalačním způsobem; specifické testy slouží k průkazu etiologie bronchiálního astmatu).

Léčba spočívá v životosprávě (odstranění alergenů v prostředí nemocného), pobyt v klimaticky vhodném prostředí, otužování, dechová gymnastika, pacient bere preventivní léky, které jsou určeny k předcházení vzniku astmatického záchvatu, je nutné je užívat pravidelně a hlavně v době, kdy očekáváme zvýšený výskyt záchvatů.

Léčba záchvatu spočívá v užívání bronchodilatancií (léky rozšiřující průdušky) a kortikoidů (léky, které mají v sobě obsaženy látky, které jsou podobné hormonům v kůře nadledvin, jako léky se podávají hlavně kvůli jejich protizánětlivým a protialergickým a imunosupresivním [snižující imunitu] či vazokonstrikčním [zužující cévy] účinkům), které jsou podávány inhalačně nebo intravenózně (do žíly). A desenzibilizace (snížení přecitlivělosti na určitý alergický podnět/alergen), která se provádí v období mimo záchvaty, spočívá v úpravě imunologických pochodů v organizmu.

 i-Senior.cz

Reklama