Aqua Zumba – cvičení a zábava pro každého

Počasí není příliš příznivé pro procházky nebo projížďky na kole, ale přesto chcete udělat něco pro své tělo, aniž byste se trápili v posilovně či tělocvičně? Máme pro vás skvělý tip, jak si zacvičit a ještě se přitom báječně pobavit. Aqua Zumba navíc šetří bolavé klouby a posiluje každou část těla.

Určitě jste již slyšeli o fenoménu zvaném zumba. Jsou-li mezi vámi ti, kteří nevědí, o co jde, nezoufejte, s touto aktivitou vás seznámíme. Zumba je kombinací aerobního cvičení a tance. Předcvičovatelka vede hodinu zumby za pomoci rytmické hudby, většinou latinsko-americké. Objevují se zde prvky tanců, jako jsou Salsa, Merengue, Flamenco a Reggaeton. Během cvičení si do rytmu i tleskáte a výskáte, aniž by se na vás ostatní koukali skrz prsty. Bohužel zumba není příliš vhodná pro osoby, které trápí bolesti kloubů a zad, či nemají příliš vytrénovanou fyzickou kondici. Proto se na trhu objevila skvělá alternativa – Aqua Zumba neboli zumba, která se cvičí ve vodě.

Kurz Aqua Zumby jsem vyzkoušena na vlastní kůži a můžu ji vřele doporučit! Cvičení trvá 45 minut a poté si můžete ještě 15 minut zaplavat, abyste uvolnili a zrelaxovali tělo. Aqua Zumba je vodní tanec a cvičení v jednom. Šetrný a zábavný způsob cvičení, u kterého se sice nezapotíte, ale do těla si dáte o mnoho víc než na suchu. Na začátku hodiny se provádí vodní rozcvička, při které rovněž hraje rytmická hudba, a rozehřejete se během ní. Poté se cvičí naostro. Tancujete ve vodě, tleskáte, výskáte, cvičí se i skupinově, kdy se držíte za ruce s ostatními a posilujete společně. Nejvíce se posilují břišní svaly, paže, stehna a zádové svalstvo. Cvičení ve vodě nezatěžuje klouby, ale naopak jim prospívá. Výhodou je, že se do cvičení nemusíte nutit, Aqua Zumba vás jednoduše bude bavit!

Pokud vás Aqua Zumba nadchla, můžete navštívit cvičení s Naďkou v ostravském Vodním světě Sareza, které probíhá vždy každé úterý od 20:00. Pro účast v kurzu není nutná rezervace. Podrobnější informace naleznete na http://www.zumba-nadka.cz/.

i-Senior.cz

Reklama