Aktuální předpověď počasí vždy po ruce

Jedním z nejvíce vyhledávaných údajů, které nás každý den zajímají je bezesporu počasí. Většinou vyhledáváme opravdu kvalitní předpovědi, které nás nebudou jen vodit za nos, ale s velkou pravděpodobností nám sdělí, jaké vlastně dnes bude.

 

 

Předpověď počasí je nesmírně důležitým a ceněným informačním zdrojem. Počasí má vliv na celou řadu oborů. Bedlivě ho sledují letci, zemědělci, organizátoři venkovních akcí a také tisíce lidí chystající se vyrazit na výlet nebo dovolenou.

Počasí nás jednoduše řečeno ovlivňuje každý den. Je-li hezky a slunečno, naše psychika se výrazně zlepší. Otázkou však je, kde nalézt opravdu co nejpřesnější předpověď počasí? Jako vzorový příklad bychom chtěli zmínit internetový server www.slunecno.cz.

 

Radar

Internetový server Slunečno.cz využívá aktuální radarové snímky, které pocházejí ze dvou českých meteoradarů umístěných v Brdech ve Skalce u Protivanova.

Meteoradar funguje na principu odrazu elektromagnetických vln od vody nebo ledových krystalů obsažených v mracích. Díky této technologii můžeme v reálném čase pozorovat vývoj oblačnosti nad Českou republikou a Evropou, ale také například srážkovou činnost. Podle proudění vzduchu a směru pohybu oblačnosti můžeme lehce odvodit, kterým směrem se budou srážkové mraky pohybovat nebo kdy nás bude smáčet déšť.

 

Doplňkové služby

Velice povedenou doprovodnou službou nacházející se na stránkách jsou webkamery pomocí nichž můžeme nahlédnout do měst a obcí naší vlasti.

Milovníky přírody jistě potěší nádherné fotografie přírody vyobrazených ve všech ročních obdobích. Od věci také není služba zobrazující lunární kalendář a fáze měsíce. Vlastníky webových stránek a blogů potěší funkce, prostřednictvím které lze jednoduše umístit přehledné ikony a grafiku s počasím na vlastní stránky.

 

Počasí v zahraničí

Mnozí jistě v létě řešíte otázky kam se vypravit na dovolenou: Bude na vybraném místě hezky a slunečno? Napadne naše dovolená nazmar? I k tomu můžeme využít předpovědi počasí na webu Slunečno.cz. Do vyhledávače na serveru stačí zadat například spojení „počasí Chorvatsko“ a hned budete mít přehled o aktuálním počasí právě v chorvatské destinaci.

Předpovědi nejsou sice všemocné, ale poskytují velice dobrou prognózu, podle které se můžeme patřičně zařídit. Ať již jsme kdekoliv, se stránkami Slunečno.cz nebudou naše dny zamračené.

Reklama