7 věcí, které se nemusíte bát říct svým vnoučatům

Máte pocit, že občas svým vnoučatům nerozumíte? Chodí spát pozdě, ráno dlouho vyspávají, neradi se svěřují a jakékoliv aktivity s babičkou a s dědou považují za nudné a trapné. Ano, tak to občas ve vztahu mezi mladými a starými bývá. Dejte jim ale přečíst dnešní článek, ať pochopí, že je milujete a že s nimi rádi trávíte čas.

Prarodiče jsou s vnoučaty rádi

Prarodiče chápou, že děti mají většinou lepší plány na prázdniny, ale i babička s dědou si chtějí užít společnost svých vnoučat. Rozhodně tím nemáme na mysli bezduchou přítomnost s telefonem v ruce.

Prarodiče chtějí o vnoučatech vědět více

Co bylo dnes ve škole? Co jsi obědval? Co kluci? Co kamarádi? Otázky, na které většina dětí odpoví: „Nic.“ Ale i babička a děda chtějí vědět o životě svých vnoučat, proto mnohdy kladou až nepřiměřeně moc otázek. Stačí se na jednu z nich více rozpovídat a na další už nepřijde řada.

Prarodiče to myslí s vnoučaty dobře

Vnoučata si často myslí, že se jim prarodiče zbytečně montují do života. Nevyžádané rady děti prostě nechtějí poslouchat. Bohužel jen málokteré vnouče si uvědomí, že se jedná o moudra a zkušenosti, které lze získat pouze věkem.

Vnoučata by se měla prarodičům přizpůsobit

O prázdninách nejeden teenager chodí spát ve dvě a vstává v poledne. Pokud by měli tento časový harmonogram dodržovat i babička s dědou, pak budou mít po týdnu prázdnin svých vnoučat rozhozený celý režim. Je vhodné, aby se mladší přizpůsobili starším a chodili spát alespoň do půlnoci a vstávali ve dvě. Díky tomu se ráno dočkají výtečné snídaně.

Prarodiče s vnoučaty mohou cestovat

Cestování dnešních mladých se neshoduje s cestováním seniorů. Omyl! Senioři rádi poznají svět očima svých dětí, rádi přistoupí i na menší dobrodružství a podstoupí trochu adrenalinu. Díky cestování se mohou vnoučata se svými prarodiči ještě více sblížit a dokázat jim, že nepatří do starého železa.

Prarodiče chtějí vidět to, co vnoučata prožívají

Tak jako babička s dědou chtějí vědět o životě svých vnoučat, tak stejně ten život chtějí i vidět. Proč jim tedy neukázat fotografie a videa z víkendu s přáteli, ze školního výletu nebo z dovolené za oceánem?

Prarodiče se chtějí vnoučaty pochlubit

Dětem často přijde trapné, když je babička s dědou ukazují jako cvičené opice. Jenže oni to nemyslí zle, jsou na svá vnoučata hrdí, a tak se jimi chtějí pochlubit.

 

Reklama