Kulturní tipy: Z Deniku Ostravaka

Červen už je v plném proudu a akcí, které jsou na tento měsíc připravené, určitě není málo. Tady máte alespoň pár tipů, kam vyrazit tento týden nejen za kulturou. 

Hned zítra 6. června můžete zajít do Divadla loutek v Ostravě, kde od 18.00 hodin začíná činohra Z Deniku Ostravaka. Autorem je Ostravak Ostravski, který už si od roku 2004 pečlivě tají svou identitu. V hlavních rolích uvidíte například Editu Bandyovou, Irenu Křehlíkovou nebo Ivana Fellera a Antonína Šimela.

V úterý 6. června pro Vás Senior klub v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu připravil Country speciál v Letní zahradě. K poslechu Vám zahraje trampská legenda Albatros a k dokonalé atmosféře pořadatelé doporučují i stylové oblečení.

Na středu 7. června je na Mírovém náměstí v Hlučíně od 10.00 hodin připraven Den sociálních služeb a zdraví. Na akci Ruku v ruce budete informování o nabízených sociálních službách nejen na Hlučínsku, ale i v okolí. Během dne si budete moci nechat v obřadní síni Městského úřadu v Hlučíně změřit například krevní tlak, tuk a cukr. Všechna měření budou zcela zdarma. V průběhu dne je pro Vás připraven i doprovodný program. Vystoupí mažoretky z Hlučína, uživatelé z terapeutické dílny Domova sv. Mikuláše v Ludgeřovicích, uživatelky z Fontány, hudební kapela YEZZ a další.

Mimo jiné i tuto středu stále probíhají v ostravském Minikině „seniorské středy“. Tentokrát Vám bude promítán snímek, který natočil režisér Francis Ford Coppola, Tetro. Drama z roku 2009 pojednává o Bennie, který se vydává do Buenos Aieres, aby našel svého zmizelého bratra.

O víkendu, respektive v sobotu 11. června, se můžete zajít podívat do areálu Hlučínské štěrkovny, kde se bude konat Velká cena Hlučína. Od 19.00 hodin je připraven i doprovodný program a poté volná zábava s velkoplošnou projekcí.

6. června 2011

– činohra Z deniku Ostravaka (Divadlo loutek Ostrava, v 18.00 hodin)

7. června 2011

– Senior klub v Akordu (Dům kultury Ostrava – Zábřeh, od 15.00 hodin)

8. června 2011

– Ruku v ruce – Den sociálních služeb a zdraví (Mírové náměstí Hlučín, od 10.00 hodin)

– filmové představení Tetro (ostravské Minikino, v 14.30 hodin)

11. června 2011

– Velká cena Hlučína 2011 (areál Hlučínské štěrkovny)

– výtvarné tvoření (Knihovna a schola Bohuslavice, od 14.00 hodin)

Reklama