4 způsoby, jak osvěžit interiér

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Existuje mnoho způsobů, jak osvěžit interiér – počínaje umístěním nových dekorací, výměnou koberce nebo pohovky, až po úplnou proměnu. Jak zvolit ten nejlepší pro nás? Vše závisí na tom, kolik času a finančních prostředků můžete proměně interiéru věnovat.

Reklama

Podzim – vhodná doba na úplnou renovaci

Mohlo by se zdát, že podzim, a s ním přicházející vlhko, není vhodným obdobím pro zásadní změnu interiérů. Na jednu stranu, a to je pravda, teplota může prodloužit schnutí barvy na stěnách, nicméně na druhou stranu podzim je časem stagnace, pomalé přípravy na zimu, a tudíž znatelným poklesem životní energie. Úplná proměna výzdoby, zejména provedena vlastními silami, umožní tuto energii doplnit a získat zpět, a teplé barvy použité na malování stěn vám dovolí využívat získanou zásobu energie až do jara.

Fotoobrazy a obrazy na skle

Fotoobrazy na plátně canvas jsou jakousi revolucí v dekoratérství. Plátno canvas umožňuje tisk jakéhokoli vzoru v nejvyšší kvalitě a samotný obraz je lehký a snadno se montuje – není nutné použít rám. Obrazy canvas osvěží interiér, zejména ložnici a pokoje teenagerů. Na obrazy na skle nepůsobí vysoké teploty a proto je lze použít v místnostech s vysokou vlhkostí vzduchu (koupelna), a také v kuchyni, kde jsou vysoká teplota a vlhkost škodlivými faktory. Proč jsou skleněné obrazy odolnější vůči škodlivým faktorům? Odpověď je jednoduchá – tvrzené sklo je v současné době jedním z neodolnějších materiálů, které jsou na polském trhu dostupné. Vyrábějí se z něj nejen dekorativní panely, ale také hodiny a obrazy s potiskem, které osvěží kuchyň nebo obývací pokoj, a vdechnou jim nový a originální vzhled.

Fototapety na stěnu – rychlá změna výzdoby

Dalším návrhem, jak rychlé a pohodlně změnit interiér, jsou samolepicí fototapety na zeď. V posledních letech stále častěji nahrazují klasické tapety lepené lepidlem. Proč jsou samolepicí tapety tolik oblíbené? Za prvé, doba montáže takových tapet se ve srovnání s klasickou tapetou výrazně zkrátila. Pro její přilepení nepotřebujete lepidlo. Lepí se stejně jako samolepka. Průměrná doba instalace se proto zkrátila ze 2 dnů na 30-60 minut. Za druhé, širší výběr vzorů a barev, které se hodí téměř do každého interiéru. Za třetí, trvanlivost. Odstranitelná fototapeta je odolná proti mechanickému poškození a vlhkosti, proto ji můžete úspěšně použít k osvěžení vzhledu koupelny nebo kuchyně.

Fototapety na dveře – vaše dveře nevypadaly nikdy krásněji!

Fototapety na dveře jsou poměrně nový a jedinečný dekoratérský vynález. Stejně jako samolepicí tapety, se vyrábějí na míru. Proč se vyplatí osvěžit staré dveře? Odpověď je zjevná. Pokud je starý dveřní polep zničený, a nechcete měnit dveře, je to rozhodně levnější a jednodušší řešení. Rozmanitost vzorů a barev vám umožní sladit samolepku na dveře se stylem celého interiéru.

Inspirujte se a vytvořte si vlastní jedinečný interiér, kterým okouzlíte členy domácnosti a hosty.

Reklama