Nechte si poradit před odchodem do důchodu

Důchodová reforma teď hýbe celým Českem. Neustálé změny v odchodech do důchodu, důchodovém pojištění či samotné výši důchodu, už jsou pěkně matoucí. Člověk, aby dobrou radu k této problematice pohledal. Ale my hledali za vás a dnes vás chceme seznámit se službou, kterou určitě nepohrdne nikdo z nás.

Pokud odpovíte alespoň na jednu z následujících otázek „ANO“, pak dnešní článek je určen právě pro vás či vaše blízké.

Zajímá vás, zda se vám vyplatí odchod do předčasného důchodu nebo byste raději měli pár měsíců přesluhovat, ať se pak na stáří máte co nejlépe? Ne vždy, je ale tato věta pravdou.

Uvažujete, že s novým rokem začnete i nový „důchodový“ život a práci pověsíte na hřebík? Možná byste měli vědět, že je důležité i zvážit, zda do důchodu odejít na konci nebo na začátku roku. Ve výši vašeho důchodu to pak bude hrát nemalou roli.

Čeká vás invalidní důchod a nevíte, co si počít? I v tomto případě záleží na mnoha okolnostech, a jen díky těm správným radám, získáte o trochu více peněz, na které máte zaručeně nárok.

Anebo byste raději už měli jasno v důchodovém pojištění a o dobrovolném nechcete ani slyšet? Možná byste o něm měli začít uvažovat.

Já sama nejsem kompetentní k odpovědění všech těchto a i mnoha dalších otázek, proto vás přesměruji na stránky, které se zabývají finančním poradenstvím – www.odchod-do-duchodu.cz.

Nejen že tam se dozvíte vše co vás na téma „důchod“ napadne, ale také dostanete spoustu tipů a rad. Třeba například, kdy pro vás bude finančně nejvýhodnější odchod do důchodu nebo na kolik máte nárok v invalidním důchodu.

Na stránkách také najdete „důchodovou poradnu“, kde se bez čekání dozvíte odpovědi na základní otázky, které vás před vstupem do důchodu určitě zajímají. A pokud přeci jen máte i jiné dotazy, pak je můžete vznést i vy.

A co za to všechno budete muset zaplatit?

Jak se říká, dnes ani kuře zadarmo nehrabe, tak ani „odchod do důchodu“ pro vás nebude zcela bez ztráty několika korun. Cena za všechny služby je 2 400 Kč, ale uznejte sami, není lepší si nechat poradit, odkdy budete dostávat vyšší důchod? Pak se vám počáteční investice do oborníků vrátí během pár „důchodových“ měsíců. A že jich člověk takto stráví několik.

Tak pokud vás trápí otázky týkající se vašeho stáří, pak si je určitě nechte zodpovědět, vždyť na úřadech se na vás dnes většinou ani neusmějí, na tož aby vám radili, jak výpočítat váš důchod.

Reklama