Kde koupit stylový nábytek ve stylu první republiky?

Máte rádi příjemné prostředí kaváren? Dáváte přednost moderně zařízeným kavárnám nebo těm s nádechem prvorepublikové architektury a originálního stylu?

 

Poradíme vám, kde obstarat stylový nábytek pro odpolední popíjení kávy. Prozkoumali jsme trh za vás a vybrali jsme jedinečné nábytkové kousky, se kterými si v domácím prostředí navodíte atmosféru proslulých francouzských a italských kaváren. Cílem bylo vybrat kavárenský stůl a k němu čtyři židle, které umístíme do naší malé domácí kavárny v zimní zahradě.

Nejdříve naše kroky vedly do dostupných nábytkářských řetězců, jakými jsou IKEA nebo Sconto. Nábytek zde není špatný, vždy se tady dá pořídit něco pěkného do domácnosti, zvláště z doplňkového sortimentu. Nic však nevyhovovalo našim představám kavárenského stylu. Vše bylo až příliš koncepční a známé. Nic z čeho by člověk přímo oněměl úžasem.

Pomalu jsme začínali být nesví z toho, že nic podle našeho přání nevybereme. Když v tom nás napadlo prozkoumat přímo z obchod s gastro nábytkem. Popravdě jsem se obával vyšších cen. O to větší překvapení bylo zjištění, že ceny se v porovnání s nábytkovými řetězci příliš neliší.

 

Gastro nábytek pro vybavení domácí „kavárny“

Milým zjištění byla velikost nabízeného sortimentu zboží. Například slovenský internetový obchod Objekta s kamennou prodejnou v Bratislavě nabízí celou řadu jedinečných kavárenských židlí.

Do oka nám jasně padly dřevěné židle Savoy. Jsou vyrobeny z ohýbaného dřeva a přímo evokují atmosféru první republiky. Výběr byl tedy jasný, i když čalouněná křesla a pohovky měly také své kouzlo. Nicméně rozpočet byl předem omezený.

Židle Savoy, zdroj: www.objekta.sk
Židle Savoy, zdroj: www.objekta.sk

 

Ke vkusným ohýbaným židlím Savoy jsme pořídili bukový stůl v klasickém stylu o rozměrech 80×80 cm.

I přes původní potíže s výběrem byl obchod s gastro nábytkem hotovým zázrakem. Na jednom místě naleznete mnoho krásných kusů nábytku, které nejsou určeny jen pro hotely a restaurace, ale také pro rodinné obývací místnosti a venkovní terasy.

Foto: www.objekta.sk

Reklama
SDÍLET