Zlaté přívěšky a jejich předchůdci

Poohlédneme-li se zpátky do historie lidstva, zjistíme, že člověk se šperky zdobil vlastně už od pravěku. Byly to původně různé přívěšky, zpočátku hlavně zvířecí zuby či kosti, které upozorňovaly ostatní na to, že nositel přívěšku zvíře sám skolil. Přívěšky byly rituálního charakteru a později začaly sloužit ke zdobení žen i mužů. Výrobními materiály byly jak již jmenované části zvířat, tak i přírodniny jako třeba kámen a dřevo.

Pak se ale objevilo zlato, které se stalo průvodním jevem bohatství a moci. A tak na sebe ti nejbohatší a nejmocnější začali věšet nejen zlaté přívěšky, ale i jiné šperky, které se z tohoto vzácného kovu začaly vyrábět.

Zlato však není jenom známkou luxusu, ale též jemnosti a elegance. Hodně záleží na citu, fantazii a zručnosti zlatníka, no a rovněž na vkusu osoby, která si zlatý doplněk vybírá. Potom může i drobný zlatý přívěšek na krku ženy či muže, významně podtrhnout nejen krásu oblečení, ale také přispěje k aktraktivitě osoby samé.

Mohlo by se zdát, že zlaté přívěšky se nosí jen ke slavnostnějším příležitostem, jako jsou plesy, návštěva divadla, různé rodinné a společenské události. Dobře volený přívěšek však může být třeba i vhodným doplňkem pracovního kostýmu manažerky.

Při výběru zlatého přívěšku vycházejte z toho, zda je pro vás, či pro osobu, kterou jste se rozhodli obdarovat, vhodné zlato žluté, bílé, anebo růžové. Pokud se budete zdobit pouze přívěškem, vyberte prostě to, co se vám víc líbí. Avšak nosíte-li prsteny, hodinky, náušnice či další šperky, bylo by dobře, aby vám druhy zlata k sobě alespoň trochu ladily. Nevhodná volba může celý váš outfit nakonec úplně pokazit. A protože se většinou nejedná o malou investici, je vhodné vybírat pečlivě a s rozvahou. I když při chybné volbě vám prodejce jistě vyjde vstříc a umožní vám výměnu přívěšku.

Komerční sdělení

Reklama