Život je p(l)es

Život je ples, Daniela Kolářová a Vilma Cibulková, zdroj: Česká televize

O radostech, strastech i mezigeneračních problémech v každém věku  je reprízovaný seriál Život je ples, jehož první díl byl včera odvysílán na prvním programu České televize. 

Reklama

Seriál Život je ples se odehrává v prostorách Domova seniorů ve Skalici, ve kterém hlavní postavy pracují nebo žijí. A že obsazení je opravdu hvězdné, jste se mohli přesvědčit v prvním odvysílaném díle. Jmenovat můžeme například Danielu Kolářovou, Ivu Janžurovou, Květu Fialovou, Janu Štěpánkovou, Alenu Vránovou, Stanislava Zindulku, Oldřicha Vlacha, Jiřího Krampola, Vilmu Cibulkovou, Bereniku Kohoutovou, Miroslava Etzlera, Ladislava Trojana či Lenku Vlasákovou.

V úvodním díle seriálu jste se mohli setkat s jednou z hlavních hrdinek Rozálií Malou (Daniela Kolářová), která byla svým zetěm odvezena na pár dní do domova seniorů, aby nemusela přežívat v rekonstruovaném bytě bez vody a ve špíně. Rozárka však brzy zjistí, že její zeť to s ní nemyslí tak, jak se na první pohled mohlo zdát.

Začíná se seznamovat se svojí spolubydlící Lízou Lupáčovou (Květa Fialová), s ředitelkou domova Pavlou Tůmovou (Vilma Cibulková), manažerem Lukášem Řípou (Petr Lněnička) a sociální pracovnicí Sandrou Drahokoupilovou (Jana Zenáhlíková). Brzy poznává i další obyvatele domova.

Ale ani přátelské přivítání Rozárce nepomáhá se vyrovnat s její novou situací. A tak se shodou okolností stává kronikářkou domova. Za nedlouho se střetne i s divadelní herečkou Táňou Fialovou (Lenkou Vlasákovou) a jak se jejich životy navzájem změní, se dozvíte v dalších dílech seriálu.

Reklama