Ze života

Vánoční samota může být zlá. Jak ji zvládnout a co dělat, když je nejhůř?

Vánoce mohou být pro někoho velmi obtížným obdobím, zejména pokud tráví svátky o samotě. Důvodů, proč tomu tak je může být nespočet. Jak ale zvládnout tento čas bez rodiny a přátel?

Pánové z domova seniorů v Hradci Králové se proletěli armádním letadlem

Pánové Miloš Liška a Josef Tichý dříve působili v armádě. První byl vojenský pilot, druhý sloužil jako technik. Nyní se jim splnil sen. Znova se proletěli armádním letounem.

Mezigenerační hypotéky skončí jako dvougenerační domy. Nikdo je nebude chtít

Tématu mezigeneračních hypoték se minulý týden věnoval článek na téma Mezigenerační hypotéka: Po starých převezmou štafetu mladí. Čtenáře Pavla text nenechal klidným a napsal...

„Ahoj babi, hádej, kdo volá?“ Pozor na podvodné telefonáty, které vás mohou připravit o...

„Ahoj babi, hádej, kdo volá?“ takto obvykle začínal telefonát, který seniora často připravil o vysoký finanční obnos. V některých případech dokonce i o celoživotní úspory. Nyní si senioři mohou oddychnout. Organizátor podvodných telefonátů skončil s obviněním ve vazební věznici v Ostravě. 

Děti mi šťastné stáří nezaručily. Samota mě trápí víc než bezdětnou kamarádku

Minulý týden jste si mohli přečíst článek Bezdětných seniorů je víc než před lety. Jaké je stáří bez potomků? Naše čtenářka Marta P. na toto téma zareagovala a do redakce nám zaslala krátký příspěvek hodný velkému zamyšlení.

Bezdětných seniorů je víc než před lety. Jaké je stáří bez potomků?

Bezdětných seniorů přibývá. Mít, či nemít potomky je velké rozhodnutí, které není vždy snadné udělat, každá volba výrazně ovlivní naše životy. Ne vždy jsou ale děti výhrou a zajištěním klidného stáří.

Erotické povídky čtou i senioři, přidejte vaši povídku

Hledáte příběhy červené knihovny, romantické zápletky, nebo erotické příběhy? Poradíme, kde hledat erotické a sexuální povídky, při kterých se budete červenat.

Jak se dělá služba?

Určitě to také znáte. Skoro vás svrbí ruce, jak moc dobře víte, že by vaše město nebo obec potřebovaly službu pro někoho, kdo sám na život nestačí. A je docela jedno, jestli vám vadí osud člověka, který sklouzl do bezdomovectví, udřená osamělá máma, starý člověk s horšící se chůzí, rodiče s nemocným nebo postiženým dítětem.

„Omluvenka za odmlku“

Práce se seniory a vytváření programů ke mně přivedlo spoustu starších a hodně starých věcí. Jak důležité je nacházet střípky vlastní historie pro ostatní.

Proč se psi dožívají méně let než lidé?

Sociální sítě jsou plné příběhů, jeden z nich vypráví i o tom, proč nejvěrnější přítel člověka žije v průměru jen 10 až 13 let. Pokud vás trápí, proč váš milovaný psík tu s vámi nemůže být po celou dobu vašeho života, máme pro vás překvapivou odpověď. 

Dárky na poslední chvíli! Zapomeňte na obálku s penězi a překvapte levným a originálním...

Vánoční dárky pro vnoučata většina prarodičů řeší obálkou s penězi. Na obou stranách je tak velká spokojenost. Je ale obálka s penězi skutečně vhodným dárkem?

Krajka je nesmrtelná. Jaké poklady ukrývají naše skříně?

Sbírám a vystavuji mnoho ukázek ručních prací. Snad proto, že jsem sama leccos zkoušela, ale mistrovství jsem nikdy nedosáhla.

Učitelka jako slabý kus. Seriál Ochránce přináší příběhy ze života

Zase jsem se jednou podívala na televizi. Seriál, ať jsem přesná. První díl Ochránce, který běžel na České televizi před několika týdny, ať jsem...

Psycholožka radí, jak se vypořádat s osamělostí

Osamělost zažil někdy asi každý z nás. Problém nastává ve chvíli, kdy se osamělost stane chronickou. Psycholožka radí, jak se s osamělostí vypořádat.

Doporučujeme