Zdravý a kvalitní spánek

Abychom se každý den cítili vitálně a mohli prožít den naplno, je zapotřebí mít mnoho energie. Toho nedocílíme bez kvalitního spánku. O kvalitním a nerušeném spánku se už namluvilo hodně, ale víte, že na náš spánek má vliv spousta faktorů?

Důležité je klidné a tiché prostředí, ve kterém odpočíváme, doba spánku a hlavně pohodlí a samotná matrace, na které spíme.

Matrace

Jak pro načerpání energie, tak hlavně z dlouhodobého zdravotního pohledu je správné uložení páteře nutností. Nemáme-li obratle a ploténky v přirozené poloze a jsou vlivem nekvalitní matrace vychýlené, má to za následek bolení zad, nespavost až po ohrožení funkcí některých orgánů.

U výběru vhodné matrace zohledníme také věk osoby, pro kterou je matrace určená. Mladším lidem vyhovují tvrdší matrace, avšak senioři by měli spát na měkčích a elastičtějších matracích.

Matrace v akci

Na trhu naleznete také matrace ve slevových akcích, které vám pomůžou ušetřit spoustu peněz. Do vyhledávače stačí zadat výraz „matrace akce“ a určitě naleznete spoustu nabídek. Aby ale vaše matrace zůstala stále jako nová, používejte snímatelný potah, který můžete lehce vyprat.

Reklama