Zdravotní pomůcky pro seniory: Víme, jaké přijdou vhod!

Zdravotní pomůcky jsou v domovech pro seniory nezbytností. V mnohých případech ale celá řada pomůcek chybí nebo není v dostatečné kvalitě. Uvažujete o pořízení některých důležitých přístrojů i pro domácí péči?

 

Ať už se sami poohlížíte po domovu po seniorech, domovu s pečovatelskou službou či jste v pozici hledajícího toho správného zařízení pro vašeho blízkého, vždy se krom příjemného prostředí a milého personálu zaměřte i na kvalitu služeb a zdravotních pomůcek.

Kvalita všech služeb musí být ve zdravotnických zařízeních na prvním místě

V některých zařízeních určených pro seniory se stále ještě ve výjimečných případech můžeme setkat se zastaralými přístroji a zdravotnickými pomůckami. Je jasné, jaké následky mohou kvůli špatnému technickému stavu třeba u defibrilátoru nastat.

Naštěstí čím dál větší nabídka domovů pro seniory umožňuje vybrat si opravdu kvalitní a po všech stránkách vyhovující zařízení. Ovšem, co když se rozhodnete, že se o babičku či dědečka budete starat doma? I v takovém případě je vhodné mít po ruce lékařské přístroje, které pomohou či ulehčí život.

Zdravotní pomůcky vhodné k domácí péči o seniory

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Nemáte ani potuchy, jaké pomůcky by měly být potřeba pro dostatečnou domácí péči? Máme pro vás pár tipů.

V některých případech je vhodné zvážit pořízení například kyslíkového koncentrátoru, který obohacuje vzduch kyslíkem k dýchání u kyslíkové inhalační terapie. Vhodný je nejen pro starší osoby mající potíže s dechem.

Především po operaci v domácí péči využijete k odsávání tělních tekutin z úst, z nosu nebo z průdušek elektrické odsávačky. Většina elektrických odsávaček obsahuje vakuometr a regulátor podtlaku.

Pro perfektní organizaci přijde vhod i víceúčelový vozík, který nahradí všechny staré stolky, poličky a šuplíky. Na vozíku můžete mít stále připraveny všechny potřebné zdravotní pomůcky, léky, jídlo i pití. Speciální vozíky jsou praktické a snadno se udržují. Při výběru mějte na paměti především, jaké funkce od vozíku očekáváte.

 

Reklama