Zdraví a krása | i-Senior.cz

Zdraví a krása

Vetchozrakost efektivně korigují multifokální kontaktní čočky: Zjistěte jejich výhody a princip fungování

Typickým příznakem stařecké vetchozrakosti je oddalování knih či novin při čtení. Že nevíte, co s tím? Pomoci vám mohou multifokální kontaktní čočky.

Každá sedmá žena trpí premenstruačním syndromem. Nejvíce je trápí bolavá psychika, úzkosti a deprese

Nepříjemné bolesti hlavy, nálada jako na houpačce, nafouknuté břicho nebo třeba deprese. To je jen zlomek symptomů, které důvěrně zná většina žen trpících nepříjemným...

Nový pořad má předejít vážným nehodám na elektrokolech

Předejít vážným zraněním na elektrokolech chce nový pořad s názvem Ne-riskuj, kterým provázejí moderátor Jan Rosák a biker Richard Gasperotti.

Je polévka z kostky skutečně škodlivá? Co udělá bujón s naším zdravím?

Bujón v kostce je v podstatě vývar z vařeného masa, kostí, zeleniny a koření. Obsahuje želatinu, minerály a bílkoviny z kostí a masa, které jsou uvolňovány při vaření. Je označován za škodlivou potravinu, která do zdravé kuchyně nepatří. Je tomu skutečně tak? A co nadměrné užívání bujónu může udělat s naším zdravím?

Střeva jsou branou k našemu fyzickému i psychickému zdraví. Co o nich víme a jak...

U příležitosti Světového dne mikrobiomu (27. 6.) tak upozorňuje na přínos střevní mikrobioty pro naše celkové zdraví a pohodu.

Jak na zdravý spánek ve vyšším věku?

spánek, zdravý spánek, probouzení, usínání, dřevěná postel, kvalita spánku, spánková rutina, tma, teplota v ložnici

Vyhlášení výherců jarní soutěže o doplňky stravy

Soutěž o doplňky stravy Proenzi 3 Plus, Magnetrans a Solarvit.

Ženy mají až třikrát víc nemocí z povolání kvůli přetěžování

Sedavé profese ničí populaci podobně jako „fyzicky náročná povolání.“ Chronické bolesti mají už třicátníci – muži i ženy – doktoři, IT odborníci, vysocí manažeři nebo učitelé. Společným faktorem rizikových profesí je pohybový stereotyp.

Zrychlený tep neboli tachykardie: proč vzniká a co znamená?

Činnost našeho srdce obvykle necítíme. Může se však stát, že pocítíme zrychlený tep. Běžně se vyskytuje při zvýšené fyzické činnosti nebo psychické zátěži. Vyskytne-li se mimo zmíněné situace, zbystřete.

Trápí vás vrásky na krku? Zakryjte je elegantně i bez krémů a botoxu

Vrásky trápí nejednu ženu, s přibývajícím věkem je ale zapotřebí s nimi počítat. Naštěstí dnes lze vrásky poměrně snadno skrýt, a to i ty, které toho prozradí o nás nejvíce. Vrásky na krku jsou pro mnoho žen ty nejchoulostivější, zamaskovat je ale lze i jednoduchou neinvazivní formou.

Osteoporóza: Tichá nemoc s fatálními následky. V prevenci pomůže plošný screening

Osteoporóza je nemoc známá především pod pojmem řídnutí kostí. Mnohdy se do našich životů vkrádá pomaloučku a potichoučku. Obvykle je diagnostikována až v případě zlomeniny, ke které dochází v důsledku úbytku kostní hmoty. Nově ale bude možné pacienty vytipovat už v počátcích onemocnění. Jak osteoporóze předcházet a co vše dělat pro její prevenci?

Dosáhnete v předklonu na zem? Zkrácené svaly stojí za mnoha problémy v těle

Nedosáhnete v předklonu rukama na zem? Na vině jsou zkrácené svaly na zadní straně stehen – tzv. hamstringy. Problému si většina sedící populace všimne až ve chvíli, kdy se zřetězí do bolesti zad a hlavy.

Gynekolog: Případů předčasné menopauzy přibývá, ženám hrozí nemoci srdce, osteoporóza a deprese

Vyšší riziko srdečních chorob, osteoporóza, nárůst tělesné hmotnosti či deprese. To jsou zdravotní neduhy, které s sebou může nést takzvaná předčasná menopauza.

Přepadla vás chřipka? Kurýrní služba vám léčiva doveze do 30 minut

S chřipkou a nachlazením už nemusíte vycházet z domu ani na krok. Kurýrní služby Wolt začala nabízet expresní dovážku léčiv, vitamínů a doplňků stravy.

Doporučujeme