Zdravé sezení bez bolesti zad

Dlouhodobé nesprávné sezení na židlích může způsobit bolesti zad. Už po dvou hodinách strávených sezením u počítače nebo u knížky se mohou se bolesti mohou projevit. Bez protáhnutí pak jen stěží vydržíme pokračovat v naší činnosti.

 

 

Navíc se intervaly bolesti mohou zkracovat. Tudíž, ze dvou hodin se klidně může stát hodina nebo také pár minut.

 

Co bolesti zad způsobuje?

Při dlouhodobém sezení se přetěžuje zádové svalstvo, při kterém tuhnou trapézové svaly, a zvyšuje se tlak v bedrech.

 

Pečlivě vybírejte své židle

Problémovým se stává také sedák židle, který tlačí na stehenní tepny a zamezuje tak správnému prokrvení. V pozdějším věku navíc svaly ztrácí pružnost a dlouhodobé sezení se tak stává namáhavější. Proto pečlivě vybírejte židle, na kterých se vám bude nejen dobře sedět, ale také které budou držet vaši páteř ve správné poloze.

Existují také zdravotní židle, které by měly výše zmíněným problémům předcházet. Sháníte-li pracovní, zdravotní židle nebo židle k jídelnímu stolu, můžete se inspirovat nebo přímo koupit zde.

V internetovém obchodě stolickymix.sk je také velký výběr stolů, které se hodí jak do jídelny, tak i do obývacích pokojů.

 

Tip pro lepší interiér

Přírodní materiály stále vedou

Máte rádi přírodní materiály? Například dřevo působí v interiéru bytu teple a útulně. Ne nadarmo jsou stále v kurzu dřevěné obklady stropů, stěn nebo schodišt. Víte, že je výhodnější pořídit dřevěné obklady za dobré ceny, od našich tuzemských výrobců. Mám na mysli od českých a také slovenských zpracovatelů dřeva.

Za příklad uvedu dřevěné obklady přímo z podtatranských hor, které vynikají svou kvalitou a poctivým zpracováním. Tatranský dřevěný profil je vyráběn ze smrkového dřeva, které je lehké a měkké, ale zároveň také pevné. Smrkové dřevo výborně snáší sluneční záření a také vyšší vlhkost. Z tohoto důvodů bývá často používáno například na obklad saun. Více se o kvalitních dřevěných obkladech dozvíte na stránkách drevomaterial.sk.

Reklama