Zatočte se špatnou pamětí

Jak zlepšit paměť? zdroj: liborcinka.cz

Stává se vám občas, že zapomenete, kam jste dali brýle, zaparkovali auto, nebo pro co jste to vlastně šli do obchodu? Problémy s pamětí postihují v současnosti stále více lidí nejen v seniorním věku. Důvodem může být stres, hektický životní styl a přemíra nejrůznějších informací, které nás neustále zahlcují. Náš mozek není na zpracování takového množství dat připraven a občas zkrátka něco zapomene.

Reklama

Dá se se špatnou pamětí něco dělat?

Mozek řízeně zapomíná informace, které nepovažuje za důležité, aby nedošlo k jeho přetížení nedůležitými daty. Občas se však zmýlí, a smaže informace, které jsou pro vás důležité. Proto je velmi důležité, abychom se naučili jak si věci správně pamatovat. Pokud totiž při zapamatování údajů použijeme správné postupy a techniky, zapamatujeme si nejen mnohokrát více údajů než dosud, ale navíc k nim získáme okamžitý přístup – veškeré informace se nám na požádání vybaví. Pro trénink paměti můžeme v dnešní době využít například různá cvičení paměti online. Psychoterapeut a hypnoterapeut Libor Činka říká: “Dnešní doba má vysoké nároky na každého jedince. Nejvíce výkonní jsou ti, kteří si hodně a dobře pamatují. Všeobecný přehled a propojování informací jsou benefitem každého schopného zaměstnance. Ale co když to tak není? Co když oni ‚‚omudrovaní‘‘ mají jen fígle a know-how, jak zacházet se svou pamětí?

Trénink paměti, zdroj: liborcinka.cz

Zapamatovat si dokážete cokoli

Možná jste na kouzelnickém představení, nebo ve filmu z prostředí kasina viděli člověka, který si byl schopen zapamatovat dlouhou řadu nesouvisejících údajů, například sled náhodně po sobě jdoucích karet. Vypadá to sice na první pohled jako kouzlo, ale jde jen o poměrně jednoduchou metodu tréninku paměti, kterou zcela jistě zvládnete i vy. Jistě si dovedete představit, jakou výhodou může být podobná super paměť například při studiu jazyků, kdy vám umožní se naučit a zapamatovat si rozsáhlou slovní zásobu.

TIP: Procvičit si paměť vám může pomoci kniha Superpaměť, kterou lze stáhnout.

Ale i v případě, že jste již školním škamnám odrostli, vám schopnost zapamatovat si cokoli chcete, hodně usnadní život. Získáte jistotu v práci i během nejrůznějších jednání a v případě že již patříte mezi dříve narozené, dokáže vaše vytrénovaná paměť odvrátit potíže, jako je například Alzheimerova nemoc. Čím dříve proto s tréninkem paměti začnete, tím lépe.

Reklama