Zapomeňte na pohozené hrábě na vaší zahradě

V období léta každý z nás ocení užitečnost zahrad. Ať už vlastníte kousek zahrady u domu nebo nějaký ten plácek v zahrádkářské kolonii, tak právě v parných dnech jsme všichni rádi, že nemusíme trávit volné chvíle zavřeni v bytech.

 

Nejen ale domy a byty potřebují pravidelný úklid a čas od času nějakou tu inovaci. I naše zahrádky si zaslouží trochu údržby. Krom nasázených všemožných druhů květin, které jsou zajisté okrasou celé zahrady, si často pěstujeme i domácí ovoce a zeleninu, v podobě jahod, mrkve, hrášku, kedlubny či oblíbených brambor.

Všechny naše domácí plodiny však potřebují zasadit, okopat, očistit od plevelu a nakonec i sníst. Jenže právě při těchto předešlých činnostech nastávají často rozepře, kdo se jich ujme. Najít po celé zahradě tu správnou motyčku, rýč, hrábě či lopatku je často velký kumšt. Nehledě na to, že nejeden z nás se jistě přistihl při tom, že po okopání brambor hodí motyku zrovna tam, kde je místo, a ta v trávě leží ladem do dalšího použití. Nebo do té doby než o ni zakopneme.

Zahradní domky na nářadí

Proč ale mít po zahradě neustále poházené náčiní, když je to tak jednoduché. Pořiďte si zahradní domek, kam veškeré nářadí uschováte. A že je nabídka opravdu široká, se můžete přesvědčit sami nejen v kamenných obchodech, ale i na internetu v e-shopech.

Vybírat můžete z menších zahradních domků, kam uschováte pouze nezbytné nářadí pro chod zahrady, v podobě kýblů, lopatky či konve, anebo také z větších, kam se vám hravě vejde třeba i kolečko a sekačka na trávu.

Vsaďte tedy i vy na elegantní řešení v podobě zahradního domku na nářadí a veškeré poházené motyčky budou již minulostí. Pak už stačí jen počkat na pěkné počasí a užívat si letních měsíců s rodinou a přáteli na čerstvém vzduchu. K dokonalosti vám poté bude chybět pouze nějaké to dobré jídlo a pití.

Reklama