Zahradní kultivátor poslouží po celý rok

Každý rok vyvstává otázka jak nenáročně a pokud možno s nejmenší námahou připravit půdu na zimu a na následnou další pěstitelskou sezónu. Máme pro vás řešení. Tím je univerzální zahradní robot Mantis.

 

 

Zahradní robot nejen, že pomůže připravit zahrádku na zimní období, ale disponuje hned několika funkcemi, který oceníte během celého roku. Primárním úkolem zahradního robota je praktický kultivátor. Tento zahradní kypřič lehce provzdušní půdu. Výjimečnost zahradního robota tkví v jeho specifických hvězdicových nožích, u kterých je každý břit různorodě zahnutý. Tento nůž tak umožní kvalitní prokypření půdy až do hloubky 25 cm. Snadnou záměnou nože v protisměru otáčení docílíme záběru hlubokého přibližně 5 – 8 cm pro odstranění plevelu. K podzimní orbě lze využít přídavnou radlici, se kterou dosáhnete jak mělkých, tak i hlubokých brázd a také vhodně poslouží při odhrnování půdy k výsadbě rostlin.

Kultivátor pohání čtyřdobý benzinový motor. Zahradní robot Mantis váží jen mírně přes 9 kg, a proto jeho obsluha není fyzicky náročná. Kultivátor disponuje skládacími vidlemi, díky nimž lze kypřič snadno a pohodlně přepravovat.

Dalšími výhodami zahradního robota je jeho multifunkčnost. Velmi praktické využití nalezne jako kypřič půdy. Speciální kypřící kotouč si poradí s jakoukoliv půdou. Navíc tento kotouč se zahnutými zuby lze snadno vyměnit za čtyři rovné kotoučové nože, které slouží k provzdušnění trávníku. Tyto nože proříznou trávník do hloubky 4 až 5 centimetrů, čímž travní val provzdušní a umožní lepší prostupnost živin.

Po tomto prořezání trávníku můžeme umístit na zahradního robota speciální hrabivý kotouč, který z trávníku důkladně vyčeše staré trsy trávy. Tuto péči trávníku bychom měli provádět aspoň dvakrát do roka.

 

Aby toho nebylo málo, zahradní robot také umí snadno oříznout trávník například u přerůstání chodníku. Zároveň může také sloužit jako vhodný pomocník při odstranění plevele ve spárách zámkové dlažby. Zahradní kypřič je vskutku multifunkčním přístrojem. Místo kypřiče, lze také na hnací jednotku umístit nůžky na živý plot. Tento robot tak nahradí hned několik zahradní strojů.

Abychom to shrnuli. S jedním zahradním robotem můžete kypřit půdu, provzdušňovat, vyhrabávat a ořezávat trávník, a stejně dobře čistit spáry od plevele. Zahradního robota Mantis prodává firma Anticor na stránkách www.anticor.cz

Reklama