Za vánočními trhy nemusíte daleko. Víte, kde najdete ty nejkrásnější?

Advent se nezadržitelně blíží a s ním i vánoční trhy. Mnozí vyráží nasát předvánoční atmosféru do Vídně, Drážďan, Paříže či Krakova, přitom ale jedny z nejhezčích vánočních trhů máme u nás. Víte, kam vyrazit v době adventu?

Praha se řadí mezi 20 nejnavštěvovanějších měst světa. Cizinci ji považují za překrásnou metropoli a svou krásu naše hlavní město neztrácí ani v době Vánoce. Už v sobotu 2. prosince 2017 začínají v Praze Vánoční trhy na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí a Náměstí Republiky.

V rámci předvánočních oslav se na Staroměstském náměstí můžete těšit na 27. Mezinárodní festival adventní hudby s cenou Petra Ebena. Festival začíná v 10:20 a potrvá až do 16:30, kdy dojde ke slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Na bohatý kulturní program se můžete těšit až do 6. ledna 2018. Všechny pražské trhy pak nabídnou tradiční vánoční dobroty, svařák, punč a mnoho dalšího. Pokud se matičkou Prahou rádi procházíte, můžete si udělat túru až na Pražský hrad, kde se také budou konat vánoční trhy na náměstí U svatého Jiří.

Vyrazte na vánoční trhy do Olomouce, Brna i Ostravy

Vánoční atmosféru nemusíte nasávat jen v Praze, vyrazit za koledami, adventními zvyky, cukrovím, Norimberským vínem a punčem, můžete i do Olomouce, kde vystoupí Leona Machálková, skupina Fleret, Petr Vondráček a David Spilka.

Rozmanité druhy punčů mají v Brně, kde adventní čas oslavují na Náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí. V Brně si můžete poslechnout koncert Hany Zagorové a Václava Neckáře, vyzkoušet si pletení adventních věnců, pečení vánočního cukroví a ani letos v Brně nebude chybět vánoční tramvaj.

Vydáte-li se z Moravy do Slezska, pak si nenechte ujít ostravské vánoční trhy. Na Masarykově náměstí se můžete těšit na zpěvačky Báru Basikovou, Ewu Farnou a Markétu Konvičkovou, cimbálovou a folklórní muziku a i v Ostravě nebude chybět tradiční vánoční punč, svařák a medovina.

Na konec nesmíme opomenout také jedny z nejkrásnějších českých vánočních trhů, které se každoročně konají v Českém Krumlově. V období adventu se můžete v Českém Krumlově setkat s Bílou paní, poslat dopis prostřednictví Ježíškovy pošty, zazpívat si koledy pod vánočním stromem a užít si vánočních příprav na řemeslném jarmarku na I. zámeckém nádvoří.

Reklama