Význam tarotu: Karta XI. Síla značí přímou cestu k úspěchu

Tarotové karty, ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Tarotová karta s číslem XI. je označována jako Síla. Máme před sebou kartu, u které můžeme mluvit o přicházejícím štěstí. Jde o dobré období, přímou cestu k úspěchu a cíli.

Reklama

S trochou nadsázky mluvíme o ženském protipólu karty Kejklíř. Žena na kartě má všechny trumfy ve svých rukou a navíc jí pomáhá ženská intuice a silné podvědomí. Přestože je symbolem energie, síly i boje, tato žena vyčkává a pokud nemusí, nebojuje. Ničení protivníků se vyhýbá do poslední chvíle. Raději se je pokouší díky svému osobnímu kouzlu a vlivu dostat na svoji stranu.

Zmoudřeli jsme, zažili jsme, co bylo nutné a nyní si vychutnáváme dobré časy. Nejsme zdaleka na konci vývoje a nejedna těžká zkouška nás ještě čeká. Bude jich tím více, čím více chyb nyní uděláme. Další zkoušky se budou odvíjet právě od našich chyb, abychom se jim napříště vyhnuli.

Síla znázorňuje tvořivost, uměleckou duši, ambice, touhu po prosazení, místo na výsluní. Je tu ale opatrné našlapování kolem šancí, které k nám přicházejí, dokud si nejsme jisti, co nám přinášejí a jak díky nim uspět.

Pokud máme jistotu úspěšného zakončení úsilí, vrháme se s nadšením do díla a vynakládáme veškeré síly, talent, tvořivosti, entuziasmu a znalosti k dosažení úspěchu. Nejdeme přes mrtvoly, ani nemusíme. Umíme mnoho, máme kompetenci i přízeň potřebných lidí a štěstí.

Pokud není karta dobře osvícena druhými kartami, jdeme špatnou cestou. Především pro naše chybná rozhodnutí, závist a její produkt soutěživost, předvádíme se, protože nemáme na na čem stavět a čím oslnit. Nechceme jít cestou, která nám byla dána a vidíme před sebou úspěch druhých. A zapomínáme na sebe. Přichází zatrpklost a závist se prohlubuje.

Klíčová hesla – Úspěch, štěstí, optimismus, životní síla, radost, diplomacie, závist, zábrany, chybná volba.
Zdraví – Hlava, srdce, krev, žíly, tlak, páteř.
Profese – Vedoucí pracovník, umělec, galerista, hasič, voják.
Poučení – Zlatý kočár kolem nás projíždí pouze jednou za život.

Daniela Růžková

Reklama