Využití banánu

Jeden banán denně a brzy možná zapomenete i cestu k lékaři. Nejen ale k lepšímu zdraví vám může banán dopomoci. K lesku dopomůže i botám. Takže pokud jste ještě na našem webu nezaregistrovali, dnes tu máme třetí a poslední pokračování o využití banánu.

Banány mají vysoký obsah B vitamínů, které tiší nervový systém.

Studie psychologie dokázala, že práce pod tlakem často vede k přecpávání se uklidňujícími doplňky jako je čokoláda nebo chipsy.

Banán je používaný jako dietní jídlo při zažívacích problémech pro svou hladkou texturu a jemnost. Je to jediné ovoce, které může být používané bez bolestí i v chronických případech.

Banán dokáže neutralizovat nadměrnou kyselinu a snižuje podráždění tím, že jemně obalí stěny žaludku.

Banán je uznávaný jako chladící ovoce, které dokáže snížit, jak tělesnou tak i emociální teplotu nastávajících maminek.

Banány dokážou pomoci lidem trpícím na sezónní citlivost, protože obsahují přírodní tryptophan, který zlepšuje náladu.

Banány dokážou pomoci lidem, kteří se pokouší přestat kouřit. Vitamíny B6, B12 obsažené v banánech – potasium a magnézium pomáhají tělu dostat se z nikotýnového absťáku.

V banánu životně důležitý minerál pomáhající normalizovat srdeční rytmus, pomáhá dodávat kyslík do mozku a reguluje naši tělesnou hladinu vody. Když jsme ve stresu, náš metabolický poměr se zvyšuje, a tak snižuje naši hladinu potasia.

Podle výsledků zveřejněných v TV jedině banány jako součást pravidelné stravy mohou snížit riziko infarktu až o 40%!

Tato jednoduchá přírodní alternativa potvrzuje, že když se chcete zbavit bradavice, vezměte kus banánové slupky a přiložte na bradavici žlutou stranou ven. Zlehka připevněte slupku náplastí.

Reklama