Výstava ŽIVOT BEZ BARIÉR pomáhá nejen handicapovaným, ale také seniorům!

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Odpovědi na tyto a další otázky najdete na 6. ročníku výstavy ŽIVOT BEZ BARIÉR, která se koná 10. až 12. listopadu na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti. Na výstavě najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, schodolezy možnosti trávení volného času a cestování, širokou škálu ortopedických a kompenzačních pomůcek, vozíčků a chodítek. Prezentují se zde výrobci, prodejci, distributoři i organizace z neziskového sektoru.

Život bez bariér se letos bude věnovat i celiakům a odborníci poradí, jak s celiakií žít. Chybět nebudou ani poradny pro handicapované a pro seniory, a také aktuálně nabízené pracovní pozice pro znevýhodněné v Moravskoslezském kraji.

Na pódiu je připraven bohatý doprovodný program. Návštěvníci budou moci zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, taneční vystoupení seniorů nebo si vyzkoušet Taoistické tai chi.

Představí se projekt Expedice Přes Bar, kteří se podělí o své zážitky z cest. Nebudou chybět ani pěvecká a taneční vystoupení.

V sobotu si můžete dát „Kafíčko s Vlaďkou Dohnalovou“, která ve svém pořadu přivítá zajímavé hosty – MUDr. Radima Uzla, uznávaného sexuologa, Mgr. Ondřeje Teichmanna (eHelper systém prevence a péče pro seniory a osoby s hendikepem), paní Janu Pagáčovou (místostarostka MO Mariánské Hory a Hulváky) nebo Mgr. Marcelu Dytkovou (poradkyně pro partnerské vztahy).

Na výstavě Život bez bariér se na Vás bude těšit i Městská policie ČR, která zde bude mít spoustu věcí pro děti – omalovánky, kvízy a testíky. Na jejich stánku najdete ukázky výstroje a výzbroje, spoustu informací o prevenci kriminality v Ostravě, a také si zde můžete nechat bezplatně označit jízdní kolo a kompenzační pomůcky (invalidní i speciální vozíky, schodolezy apod.) syntetickou DNA.

Své obrazy na výstavě vystaví Nakladatelství tělesně postižených malířů malujících ústy a nohama (UMÚN). V neposlední řadě mohou návštěvníci shlédnout expozice chráněných dílen spojené s prodejem jejich výrobků.

Záštitu nad výstavou převzala ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová, také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil a primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA.

Výstava Život bez bariér bude probíhat společně s výstavou KREATIV Ostrava 2017, která nabídne nepřeberné množství workshopů, korálků, látek, materiálů a pomůcek pro tvoření. Obě výstavy můžete navštívit za jednotné vstupné!

Jste srdečně zváni!

 

 

Reklama