Výstava o životě v 19. století ve čtvrtích Holešovice – Bubny

Muzeum hlavního města Prahy pořádá zahájí 25. listopadu retrospektivní výstavu Holešovice – Bubny – v objetí Vltavy. Výstava bude probíhat každý den, kromě pondělí, v Muzeu hlavního města Praha v ulici Na Poříčí 52 až do 19. dubna 2015.

 

Výstava „Holešovice – Bubny – v objetí Vltavy“, plynule navazuje na cyklus předešlých výstav o pražských historických předměstích. Prostřednictvím starých fotografií, pohlednic a dokumentů z veřejných i soukromých sbírek máte šanci nahlédnout do života Holešovic od druhé poloviny 19. století do 80. let 20. století 20.

Projdete se dávno zmizelými ulicemi a seznámíte se s historií holešovického průmyslu, železniční a lodní dopravy i se všedním životem místních obyvatel a jejich lidovou zábavou.

Poznáte také sportovní stránku Holešovic v rámci bohaté historie stadionů na Letné nebo zimního stadionu na Štvanici, který několikrát hostil mistrovství světa v ledním hokeji. Výstava se také zaměřuje na dění na Výstavišti, počínaje Jubilejní výstavou z r. 1891 až po  kdysi slavné Pražské vzorkové veletrhy, jejichž připomínkou je dodnes Veletržní palác.

zdroj: Muzeum hlavního města Prahy
zdroj: Muzeum hlavního města Prahy
Reklama