Výstava k 60. letům vysílání ostravského studia České televize

V letošním roce si Česká televize připomíná 60. výročí od zahájení vysílání z Ostravy. U příležitosti oslav probíhá až do 31. července výstava s názvem Od televize k televizi. My jsme se na výstavu vypravili a přinášíme vám fotoreportáž.

Výstava k 60. výročí vysílání nejstaršího regionálního studia České televize se koná v ostravské Dolní oblasti Vítkovic, respektive ve výstavním sále Oscara Federera ve Velkém světě techniky.

Na poutavé výstavě se dozvíte, jaké byly začátky regionální televize, seznámíte se s historickou i novodobou televizní technikou a nakouknete pod pokličku výroby pořadů, filmů i pohádek, které pocházejí z ostravského studia.

Od televize k televizi, foto: i-Senior.cz
Od televize k televizi, foto: i-Senior.cz

K stálé televizní tvorbě patří například pořad Na Stopě, páteční vysílání Sama Doma (střídá se s brněnským studiem), Dobré ráno nebo pořady Bludiště, Draci v hrnci, Chalupa je hra či soutěžní pořad Hodina pravdy.

Televizního studia Ostrava vzešla také reality show Protektorát, film Sametoví vrazi nebo krásná pohádka Tajemství staré bambitky, v níž si zahrál Tomáš Klus, Ondřej Vetchý či ostravský herečka Kamila Janovičová. Z této i z jiných pohádek jsou na výstavě k vidění například nádherné kostýmy.

Zábava pro děti i dospělé

Výstava je vhodná jak pro děti, tak i dospělé. Vaše vnoučata si totiž mohou vyzkoušet jaké to je být kameramanem soutěže Bludiště, vyzkouší si některé disciplíny z pořadu Hodiny pravdy nebo si hodí legendární kostkou z pořadu Neváhej a toč.

Při putování výstavou si budete moci udělat několik interaktivních zastávek, prozkoumat televizní rekvizity, technické unikáty a další zajímavosti z televizního světa.

Pokud jste z okolí Ostravy nebo do města plánujete výlet, určitě nezapomeňte navštívit tuto jedinečnou výstavu. Vstupné pro dospělé je 50 Kč a pro děti 30 Kč.

Reklama