Vyrazte na výstavu Život bez bariér na ostravské výstaviště

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? 

Odpovědi na tyto a další otázky najdete na výstavě Život bez bariér, zaměřené na osoby s handicapem a seniory. Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti.Život bez bariér

Na výstavě najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, schodolezy, možnosti trávení volného času a cestování, širokou škálu ortopedických a kompenzačních pomůcek, vozíčků a chodítek.

Pátý ročník výstavy Život bez bariér se koná ve dnech 14. – 16. října 2016 na Výstavišti Černá louka Ostrava. Výstava bude probíhat s výstavou s názvem SPORT, naší myšlenkou je tyto dvě výstavy spojit a ukázat tak, že sport patří i do běžného života handicapovaných a seniorů.

V průběhu výstavy budete moci zkusit několik zajímavých sportovních aktivit, které si pro vás připraví Nadační fond EMIL. Můžete si nechat vyšetřit zrak, nechat si poradit od specialistů na výživu nebo zjistit, jak jsou na tom Vaše chodidla.

Život bez bariérPřipraven je také bohatý doprovodný program na pódiu. Návštěvníci budou moct zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, taneční vystoupení seniorů, vyzkoušet si budou moct i Taoistické tai chi a nebo basketball na vozíčku.

Výrobky svých dílen představí spousta občanských sdružení a chráněných dílen.

I my se snažíme pomoci a vy můžete také! Zakoupením vstupenky přispějete 1,- Kč Nadačnímu fondu EMIL.

Pro vozíčkáře a návštěvníky s kočárky bude otevřen i vstup do pavilonu, který najdou z boční strany pavilonu A od tramvajové zastávky Výstaviště.

Na Vaši návštěvu se těší Ostravské výstavy, a.s.    www.cerna-louka.cz

Reklama