Výlet na Svatou horu u Příbrami

Sdružení Senvia pro všechny aktivní turisty připravilo další výlet za kulturními památkami. Tentokrát budete mít možnost poznat Svatou Horu u Příbrami, Rusalčino jezírko a památník Antonína Dvořáka.

Foto z minulého výletu do Brandýsa, zdroj: Senvia

 

Termín výletu je stanoven na sobotu 4. dubna. Čas odjezdu bude upřesněn po přihlášení.

 

Program výletu

Na celodenním výletu budete mít možnost prohlédnout si poutní místo, Svatou Horu, na které stojí významný barokní kostel, jehož stáří je přes 300 let. Svatá Hora je v současné době jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě, které ročně navštíví tisíce turistů. Součástí je i prohlídka svatohorského poutního muzea, kde vám budou odhaleny i běžně nepřístupné prostory.

Po prohlídce bude následovat oběd a přejezd do Vysoké u Příbrami, kde inspiraci pro svá díla čerpal Antonín Dvořák. Navštívíte výstavu zachycující život a dílo Antonína Dvořáka a uvidíte vybrané makety scén a kostýmy ze slavných oper. Po prohlídce se také podíváte k malebnému Rusalčinu jezírku.

VÝLETY OD NEZISKOVÉ ORGANIZACE SENVIA JSOU SKUTEČNÝMI POZNÁVACÍMI VÝLETy PRO SENIORY. NEJEDNÁ SE O ŽÁDNÉ PŘEDVÁDĚCÍ AKCE ŠMEJDŮ.

Více informací a fotografie z minulých výletů naleznete na stránce www.senvia.cz

 

Cena výletu

Cena výletu, která zahrnuje dopravu, program, doprovod a svačinu je 340 Kč. Vstupné do Expozic na Svatou horu a památník A. Dvořáku bude přibližně 80 Kč.

 

Přihlášky

Přihlásit se můžete u paní Hany Vaňkové na tel. 775 143 297, emailem info@senvia.cz nebo osobně každý čtvrtek od 17-18 v přízemí vysočanské radnice na ulici Sokolovská 324/14 v Praze.

Reklama