Výhody parní čištění: Odstraní mastnotu, skvrny i vodní kámen

Úklid domácnosti je jednou z nejnáročnějších domácích prací. Vyprat prádlo, vyluxovat, utřít prach je nekonečným cyklem, který se opakuje stále dokola. Pak ale na řadu přichází také úklid koupelny a kuchyně, který je o poznání náročnější. To platí především, pokud bojujeme s mastnotou a vodním kamenem.

Jistě znáte nekonečný boj s vodním kamenem na vodovodních bateriích nebo mastnotou ulpělou na kuchyňských obkládačkách. Ať používáme sebelepší odmašťovací a čisticí prostředky, výsledek je většinou stejný – 1:0 pro mastnotu a vodní kámen.

 Ekologické čištění párou

Naštěstí nemusíte propadat panice, kromě čisticích prostředků a nejrůznějších domácích rad existuje ještě jedno řešení, kterým je čištění párou. Parní čištění právem patří mezi nejúčinnější ekologické metody odstraňování nečistot.

Horká pára dovede pronikat i do nejmenších nerovností a skulin, čímž narušuje strukturu nečistot zevnitř a tím pomáhá k snadnému uvolnění. K účinnému a zároveň jednoduchému čištěné párou slouží parní čističe a paročističe.

Na co lze parní čističe použít?

Předností parních čističů je okamžité uvolňování odolných nečistot, kterými jsou mastnota, vodní kámen a nejrůznější skvrny od nápojů, potravin nebo vosku.

Pro své výborné čistící schopnosti se paročističe používají na čištění téměř všech povrchů od skleněných oken a jejich rámů, přes obkládačky a dlažbu, plovoucí podlahy i parkety až po koberce a čalounění nábytku. Opomenout nesmíme také na kovové materiály, kterými jsou vodovodní baterie, digestoře či kliky. Málokdo ví, že parní čistič spolehlivě odstraňuje také mastnotu z motorových bloků a nejrůznějších strojních zařízení, proto je také používán v průmyslu i domácích dílnách.

 Výhody parních čističů

K přednostem čištění párou patří ekologické čištění bez používání agresivních chemických přípravků. Horká pára zároveň spolehlivě likviduje veškeré houby, plísně, viry i bakterie, čímž přispívá udržení vysokého stupně hygieny a zdravé domácnosti.

Vysoká teplota a tlak, která je pro vytvoření páry nutná, vodu částečně destiluje a proto neobsahuje nežádoucí minerály a soli. Proto po čištění nemusíte mít obavy z tvorby vodního kamene.

Obrovskou výhodou je, že parní čističe usnadňují a urychlují úklid. Očištěný povrch párou zůstává delší dobu odolný vůči opětovnému usazení nečistot. Čištění obkladů a vodovodních baterií proto nemusíte provádět tak často.

 Kvalitní parní čističe Kärcher

Veškeré zmíněné výhody skvěle naplňují kvalitní parní čističe Kärcher, které disponují kvalitním zpracováním, krátkou dobou nahřívání páry a velmi snadnou obsluhou. Parní čistič Kärcher navíc disponuje širokým příslušenstvím v podobě přídavných nástavců, kartáčků a prodlužovací hubice.

Reklama