Vyhlášení výherce soutěže o knihu Návrat Anežky Přemyslovny

Vážení čtenáři, v minulých týdnech probíhala soutěž o knihu Návrat Anežky Přemyslovny. Soutěž byla uspořádána ve spolupráci s panem profesorem Josefem Tomášem, který je autorem knihy. Nyní vám přinášíme vyhlášení výherců.

Návrat Anežky Přemyslovny psal Josef Tomáš v Melbourne v letech 1996 až 1999 pod dojmem jedné ze svých návštěv Prahy, když více než dvacet let nebyl ve své vlasti vítán. Autor v 60. letech minulého století emigroval a dodnes žije v Austrálii. 

Při psaní knihy si autor při pohledu na Prahu uvědomil jeho stále živou historickou kontinuitu se všemi hrůzami i krásami. Svou roli zde možná sehrálo i svatořečení Anežky Přemyslovny, k němuž došlo nedlouho předtím (12. 11. 1989).

Aby si o této slavné řeholnici a o pražských místech mohli přečíst i zahraniční návštěvníci, kniha v letošním roce vyšla v nakladatelství Knihy s úsměvem v celkem v sedmi jazykových mutacích. Kromě české verze vznikla také anglická, německá, francouzská, španělská, italská a ruská. Více se o knize Návrat Anežky České dozvíte v našem článku.

Soutěžní otázka zněla:

V jakém rodinném vztahu byla Anežka Přemyslovna a český král Václav I.?

Správná odpověď je:

Anežka Přemyslovna a Václav I. byli sourozenci.

Výhercem se stává

paní Jaroslava Pinkasová z Prahy

Výherkyni srdečně gratulujeme a zasíláme knihu Návrat Anežky Přemyslovny.

A pokud jste nevyhráli, nepřestávejte nás sledovat. Můžete se těšit na další soutěže.

Reklama