Vydejte se poznávat krásy Lokte

Uvažujete o prodlouženém předvánočním víkendu a nelákají vás velká propagovaná města, ba co více ani naše metropole? Ať už si chcete užít vánoční atmosféru nebo si jen odpočinout, pak pro vás máme tip na návštěvu města Loket.

 

Předvánoční stres snad dostihne každého z nás, co se na něj ale letos vykašlat a nechat věci volně plynout. Vánoce se přeci obejdou bez třídenního úklidu, dvaceti druhů cukroví a ani dárky nejsou to hlavní, oč tu na svátky běží. Udělejte si raději čas na sebe a své milované a vyrazte se ještě před Vánoci odreagovat do Lokte.

Co zajímavého vás v Lokti a okolí čeká?

Ať už se rozhodnete pro předvánoční dovolenou nebo povánoční, rozhodně se procházkou vydejte na středověký hrad Loket. Ovšem pozor přes zimní měsíce je hrad zavřen, ale i tak si užijete krásné chvíle strávené v přírodě.

Loket je přímo rájem turistů, proto pokud jste majitelé trekkingových holý, pak si je zaručeně přibalte do kufru. Nádherná krajina, která se v Lokti nachází je téměř dech beroucí.

Stejně tak můžete využít i turisticky značenou cestu ke Svatošsským skalám. Stezka je dlouhá 10 km a vede podél břehu řeky Ohře.

V okolí pak nezapomeňte navštívit ještě lázeňská města, jako jsou Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně. Kolonády, historické památky, rozhledny, muzea, to vše Vás v českých nejnavštěvovanějších lázeňských městech čeká.

Zdroj: Pensionulrika.cz
Zdroj: Pensionulrika.cz
Kde se ubytovat?

ubytování Loket můžete využít například Pension Ulrika, který se nachází přímo v historickém jádru města Lokte. Nabízí ubytování v prostorných plně vybavených dvojlůžkových pokojích. Na pokoji tak nechybí televize, připojení k internetu, koupelna a využít můžete i možnost přistýlky. Každé ráno začnete v pensionu bohatou kontinentální snídaní, po které se můžete vydat poznávat krásy města a okolí.

Navíc v Pensionu Ulrika nechybí ani společenská místnost, kde si můžete zahrát stolní hry nebo posedět s přáteli. Přijedete-li do pensionu tak trochu narychlo a nepřipraveni, pak ani tak nemusíte zoufat. Mile rádi vám poradí, kam se vydat na výlet, jaké kulturní akce si nenechat ujít, nebo kde si zasportovat. A mnozí jistě ocení i to, že součástí pensionu je také prodejna kvalitního českého porcelánu a suvenýrů.

Více se o ubytování dozvíte na webových stránkách pensionulrika.cz.

Zdroj: Pensionulrika.cz
Zdroj: Pensionulrika.cz
Reklama