Vybíráme ideální markýzu

Jistě to znáte, rádi byste si užili příjemné posezení s přáteli na terase, ale tu spaluje žár slunce a nikde není ani kousek stínu. To ovšem neznamená neřešitelný problém.

 

 

 

Praktickým prvkem, který nejen zkrášlí náš dům, ale hlavně odstíní naší terasu nebo balkón, je markýza. Vytvoří dostatečné stínění a vy si tak budete moci užívat téměř neomezeného venkovního posezení.

 

Ochrana před sluncem

Markýzy ale nechrání jen před sluncem. Poskytují ochranu také před rosou a deštěm, tudíž si můžeme dopřávat nerušeného posezení za téměř každého počasí. Záměrně zmiňuji téměř za každého počasí, protože markýzy nejsou konstruovány do silného větru. I když toho vydrží hodně, jako například markýzy od společnosti Diamond Design , které snesou silný vítr odpovídající 45 km/h, není dobré markýzy větru příliš vystavovat. Jako ochrana před silným větrem slouží přídavná automatika, která markýzu automaticky stáhne.

 

Konstrukce markýz

Markýzy mohou být jak pevné, tak výsuvné. Současný trend však udává preference výsuvným markýzám. A to hned z několika důvodů. Za prvé ochráníme konstrukci markýzy před větrem a také prodloužíme životnost samotné textilie. Navíc v době zatažení je markýza bezpečně ukrytá v kovovém pouzdře.

Markýzy se ovládají buď ručně, točením klikou, nebo za pomocí elektromotoru, který vysunutí provede za nás. Moderním trendem je také ovládání na dálku, jak dálkovým ovladačem, ale hlavně pomocí mobilního telefonu.

Konstrukci samotné markýzy lze dovybavit také LED osvětlením, nebo například infra zářiči, které přísedícím hostům zaručí příjemné teplo i za chladných večerů.

 

Profesionální instalace a servis

 

Markýzy se vyrábí v nepřeberném množství druhů a barevných provedení textilií, kde si každý vybere to své. Důraz je především kladen na samotnou konstrukci a odolnost kloubů a také na provedení samotné textilie. Společnost Diamond Design poskytuje kvalitní acrylové a screenové látky od nejlepších evropských výrobců se zárukou 5 – 10 let. Impregnace textilie zaručí její voděodolnost ale také ochrání proti plísním.

 

Zvažujete-li právě pořízení markýzy? V tom případě se můžete spolehnout na Diamond Design, která vám poradí s výběrem vhodné markýzy. Odborníci z Diamond Design poskytují bezkonkurenční servis výhradně orientovaný na spokojenost zákazníka. Nejen, že markýzy podle vašeho přání navrhnou a vyrobí, ale taky profesionální nainstalují a poskytují výborný záruční i pozáruční servis.

Nenechte se další léto zaskočit a připravte si pro sebe a své přátelé to pravé a ničím nerušené venkovní posezení.

Reklama